Öğrencilerimiz Almanca Robotik Workshop Etkinliğindeydi

2293

Levent Yerleşkemizden ortaokul 5. sınıf öğrencilerimiz, Goethe Enstitüsü’nün Aralık’ın ilk haftası düzenlediği Robotik Workshop etkinliğine katıldı. Öğrencilerimiz bu etkinlikte ikinci yabancı dilleri olan Almancayı dersin dışında farklı bir ortamda, kodlama ve problem çözme yeteneklerini de geliştirerek uygulamış oldular.

Öğrencilerimiz, ikili ekip çalışmasıyla 90 dakika boyunca onlara verilen görevler doğrultusunda Lego WeDo 2.0 temel setiyle legolardan sensörlü araç tasarımları yaptılar. Ardından,  CLIL-MINT-Projekte CLIL (Content and Language Integrated Learning) metodunu kullanarak Almanca dilinde programlama yapıp araçlarını hareket ettirmeye çalıştılar. Son olarak, Lego WeDo 2.0 seti motor, hareket sensörü ve tablette bulunan yazılımla çalışmanın sonunda öğrenciler tarafından tasarlanan arabalar tablet ile eşleştirilerek verilen Almanca yönergelerle tabletten arabayı kumanda ettiler.

Bu kodlama aktiviteleriyle öğrencilerimiz, yazdıkları kodlamalar ve yaptıkları tasarımlarla gerçek hayatta robotları görevlerde kullanmak için nasıl kodlama yapmaları gerektiğini ve çeşitli problemlere daha etkili çözümler bulmayı deneyimlediler.