Yeni Yıl Hediyesi Kampanyası

2654

Biz bu yıl da yeni yıl heyecanını sadece yakın çevremizle değil, farklı okullardaki arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmek istedik. Bu amaçla Şırnak 75. Yıl Geçitboyu İlkokulunda, Siirt Serinpınar İlkokulunda, Silivri Danamandıra Köyü İlkokulunda ve Ortaokulunda, Ümraniye Kazım Karabekir Ortaokulunda öğrenim gören yüz altmış beş öğrenci belirleyerek, bir “yeni yıl hediyesi kampanyası” düzenledik.

Etkinliğin ilk adımı olarak ilkokul danışmasında “dilek ağacı” adı verdiğimiz bir ağaç oluşturduk. Dilek ağacının dallarına adı geçen ilkokulun her öğrencisi için beden ölçüleri ve ayakkabı numaraları yazılı iki kart astık. Etkinliğimiz öğrencilere duyurulduktan sonra kampanyamıza destek vermek isteyen anne-babalarımız okula geldiler. Dilek ağacına asılı kartlardan alarak seçtikleri öğrencilere hediyeler aldılar.

Alınan hediyeler velilerimiz tarafından bize teslim edildikten sonra paketlerin kolilenmesi için çalışmalara başladık. Öğrencilerimiz ve Okul Aile Birliğimiz bütün kolilerin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif görev aldılar. Kolilerin teslim edilmesinin yeni yıldan önce olması için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

27 Aralık Salı günü, Şırnak 75. Yıl Geçitboyu İlkokulu ve Siirt Serinpınar İlkokulu hediyelerimizi kargoya verdik. 28 Aralık Çarşamba günü Ümraniye Kazım Karabekir Ortaokuluna, 29 Aralık Perşembe günü Silivri Danamandıra Köyü İlkokuluna gittik. Bizi karşılayan okul yetkilileri kampanyamızdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Daha sonra hediyelerimizi vereceğimiz öğrencilerle bir araya geldik. Onlar da bizi orada görmekten çok mutlu oldular. Onlarla tanışıp sohbet ettikten sonra aldığımız hediyeleri öğrencilere teslim ettik.

Yeni bir yıla girmenin getirdiği mutluluğu başkalarıyla paylaşmak ve oradaki öğrencilerle bir arada olmak bizi çok mutlu etti.

Bu kampanyanın amacına ulaşmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan Okul Aile Birliğine, okul yönetimimize, hediyelerin alınmasındaki destekleri için velilerimize, kolilerin hazırlanması sırasında öğrencilerimize ve velilerimize, kolilerin teslimi sırasında verdikleri emek için çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

İlkokul Öğrenci Birliği