Kariyer Günleri Devam Ediyor, Meslek Tanıtımları: Uluslararası Ticaret

217

Her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, 10 ve 13 Mayıs tarihlerinde “Meslek Tanıtımları EA – Uluslararası Ticaret” konferansında, mezunumuz Emir Kanpulat ile bir araya geldi.

10 Mayıs Cuma günü Tepeören Yerleşkemizde yapılan meslek tanıtım toplantısına 10, 11 ve 12. sınıf Anadolu Lisesi ile 12IB sınıflarından, 13 Mayıs Pazartesi günü Levent Yerleşkemizde gerçekleşen etkinliğe de 11. ve 12. sınıf Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve 12IB sınıflarından öğrencilerimiz katıldı.

Konferansta Emir Kanpulat bir saate yakın süre boyunca; lise hayatını ve meslek seçimini etkileyen etmenleri, kariyer yolculuğunu, hala devam eden kişisel eğitim sürecini, güncel iş hayatını ve kariyerindeki önemli durakları öğrencilerimizle paylaştı ve onlardan gelen soruları cevaplandırdı.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “Kariyer Günleri”, Levent Yerleşkemizde 28. ve Tepeören Yerleşkemizde 11. kez gerçekleştiriliyor. Kariyer Günleri kapsamında, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayılan etkinlikler düzenleniyor. “Tadımlık Dersler”, “Üniversite Gezileri”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Meslek Tanıtımları”, “Tercih Konferansı” bu sene gerçekleştirilecek diğer Kariyer Günleri etkinlikleri arasında yer alıyor.