TELT Eğitim Konferansımız Fütürist Bakış Açısını Eğitimcilerle Buluşturdu

2658

Yabancı Diller Bölümümüzün organize ettiği “From Here to Where?” ana başlıklı Terakki ELT (English Language Teaching) eğitim konferansı 15 Mart’ta Levent Yerleşkemizde yurt içi ve yurt dışındaki farklı kurumlardan gelen yaklaşık 550 katılımcı ile gerçekleşti.

Konferansın açılışını  Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübu Caz Korosu seslendirdikleri “Sing Sing Sing”, “When shall we three meet again”, “Summertime” ve “Macbeth” gibi parçalar ile yaptı.

Sonrasında dünyaca ünlü gelecek bilimci Thomas Frey, konuklara 2030 yılından itibaren genel anlamda farklı sektörlerde gerçekleşecek değişimler ile ilgili bilgi vererek, ileride öğrencilerimizi nasıl bir dünyanın beklediğini eğitimcilerle paylaştı  ve “Yarın bugünü yaratır.” (“Tomorrow creates today”) diyerek eğitim alanında herkesi yakından ilgilendirecek  temel bazı öngörülerde bulundu.

İkinci konuşmacı Cambridge yayınevinden çıkan “Classroom Management Techniques” adlı kitabı ile The Duke of Edinburgh ESU English Language kitap ödülünü alan Jim Scrivener’dı. Scrivener konuşmasında dijital dünyanın eğitime ve okuma becerilerine etkisi üzerinde durdu.

Jim Scrivener ve Thomas Frey, konuşmaları sonrasında kendileri için hazırlanan yazarlar köşesinde kitaplarını imzalayarak, katılımcılarla yakından sohbet etme fırsatı buldular.

Ortadoğu Teknik Universitesi Dekanı Prof. Gölge Seferoğlu eğitimcilerin 21.yüzyıl becerilerine yönelik kişisel gelişimleri üzerine yaptığı konuşmasında bu becerilerin sınıf ortamına ne şekilde aktarılması gerektiği üzerinde durdu.

Son olarak Bahcesehir Üniversitesi öğretim görevlisi Gökhan Yücel ise 21. Yüzyıl dijital çağ, eğitimde inovasyon gibi konulara yönelik detaylı bilgileri sunumunda katılımcılarla paylaştı.

Eş zamanlı oturumlarda “21. Yüzyıl becerileri öğrenen profili ve becerileri”, “dijital okur-yazarlık”, “eğitimde yaratıcılık” gibi alt başlıkların tartışıldığı konferans Speech Bubbles grubunun tiyatro gösterisi ile son buldu.

Fotoğraflar için Facebook fan sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mart 2014