IBDP 10. Sınıf İşletme Yönetimi Öğrencilerimiz Kermes Düzenledi

226

Levent Yerleşkemizde, işletme yönetimi dersi alan 10IB sınıf öğrencilerimiz, öğretmenleri Selin Arzuman ve Zeynep Deniz Dervişen rehberliğinde, 10 Mayıs Cuma günü “İşletme Yönetimi Kermesi” düzenledi.

Kendi markalarını oluşturup, yaratıcı sloganlar bulup, estetik logolar tasarlayan öğrencilerimiz; satacakları ürünleri belirleme, fiyatlandırma, pazarlama stratejileri geliştirme ve karlılık öngörüleri gibi işletme yönetimi alanında kapsamlı bir ön hazırlık süreci yürüttü. Bu süreç, öğrencilerimizin işletme becerilerini geliştirme ve stratejik düşünme yeteneklerini perçinleme konusunda önemli bir deneyim oldu.

Öğrencilerimiz, bu kermesle teorik bilgilerini pratiğe dökme şansına erişip; işletme dünyasının gerçek dinamiklerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı elde etti. Bu deneyim, onların sadece ders kitaplarından öğrendikleriyle kalmayıp, gerçek hayatta karşılaşacakları zorluklarla nasıl başa çıkacaklarını da öğrenmelerini sağladı.

Öğle arasında açılan stantlarda her bir takım, işletme yönetimi stratejilerini ustalıkla uygulayarak diğer öğrencilere unutulmaz bir alışveriş deneyimi yaşattı. Bu çalışma; elde edilen geliri toplumsal sorumluluk projelerinde kullanacak olan öğrencilerimizin, sosyal sorumluluk bilincinin pekişmesine yönelik önemli bir adım da oldu.