Yeni Yıl Hediyesi Kampanyamız

2475

Biz bu yıl da yeni yıl heyecanını sadece yakın çevremizle değil, farklı okullardaki arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmek istedik. Bu amaçla Beşiktaş Bernar Nahum İlkokulu, Silivri Çayırdere Ortaokulu ve Van Erciş Evliya Çelebi İlkokulunda öğrenim gören doksan beş öğrenci belirleyerek, bir “yeni yıl hediyesi kampanyası” düzenledik.

Etkinliğin ilk adımı olarak ilkokul danışmasında “dilek ağacı” adı verdiğimiz bir ağaç oluşturduk. Dilek ağacının dallarına adı geçen ilkokulun her öğrencisi için beden ölçüleri ve ayakkabı numaraları yazılı iki kart astık. Etkinliğimiz öğrencilere duyurulduktan sonra kampanyamıza destek vermek isteyen anne-babalarımız okula geldiler. Dilek ağacına asılı kartlardan alarak seçtikleri öğrencilere hediyeler aldılar.

Alınan hediyeler velilerimiz tarafından bize teslim edildikten sonra paketlerin kolilenmesi için çalışmalara başladık. Arkadaşlarımız ve Okul Aile Birliğimiz bütün kolilerin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif görev aldılar. Kolilerin teslim edilmesinin yeni yıldan önce olması için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

28 Aralık Pazartesi günü Silivri Çayırdere Ortaokuluna, 30 Aralık Çarşamba günü Beşiktaş Bernar Nahum İlkokuluna gittik ve Van Erciş Evliya Çelebi İlkokulu hediyelerimizi kargoya verdik. Bizi Bernar Nahum İlkokulunda karşılayan okul yetkilileri kampanyamızdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Daha sonra hediyelerimizi vereceğimiz öğrencilerle bir araya geldik. Onlar da bizi orada görmekten çok mutlu oldular. Onlarla tanışıp sohbet ettikten sonra aldığımız hediyeleri öğrencilere teslim ettik.

Yeni bir yıla girmenin getirdiği mutluluğu başkalarıyla paylaşmak ve oradaki öğrencilerle bir arada olmak bizi çok mutlu etti.

Bu kampanyanın amacına ulaşmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan Okul Aile Birliğine, okul yönetimimize, hediyelerin alınmasındaki destekleri için velilerimize, kolilerin hazırlanması sırasında arkadaşlarımıza ve velilerimize, kolilerin teslimi sırasında verdikleri emek için okul çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

Levent Yerleşkesinden İlkokul Öğrenci Birliği