Türkiye'de “Uygulayıcıların Gözünden Psikolojik Danışma Hizmetleri” Paneli Gerçekleşti

2610

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi Başkanı ve Psikolojik Danışmanımız Alpaslan Dartan’ın başkanlığında Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de 9 Eylül Pazartesi günü “Uygulayıcıların Gözünden Psikolojik Danışma Hizmetleri” paneli gerçekleşti.

8 – 11 Eylül tarihleri arasında Uluslararası Danışmanlık Derneği’nin (IAC) 2013 Konferansı ile 12. Ulusal Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Kongresi’ni bir araya getirdiği “Psikolojik Danışmanlık ve Teknoloji Kullanımı: Sanal Bağlamlar Gerçek Yaşamlar” temalı İstanbul 2013 Dünya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Kongresi’nde Türkçe ve İngilizce olarak 12 farklı başlık altında hem kuramsal hem de uygulamalı çalışma yer alıyor.

Panelde; Uluslararası İstanbul Psikodrama Enstitüsü Kurucusu ve Başkanı Deniz Altınay, Kariyer Danışmanı ve Üniversite Danışmanımız Oktay Aydın, Psikolojik Danışmanımız ve Türk PDR Derneği İstanbul Şube Başkanı Alpaslan Dartan, Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden Müdür Aydoğdu Mimir ve Hisar Eğitim Vakfı Okulları’ndan PDR Koordinatör Sibel Özbilgiç Özer yer aldı.