Torinolu Öğrenciler Misafirimiz Oldu

2245

İtalya Öğrenci Değişim Programımızın ilk aşaması, 2013 – 2014 Öğretim Yılı Ocak ayında Torino’da Liceo Darwin Scientifico okulunda gerçekleşmişti. Programın ikinci aşaması ise 31 Mart – 06 Nisan tarihlerinde Fen Lisesi öğrencilerimiz, Matematik Bölümümüz ve farklı branşlardan birçok öğretmenimizin katkılarıyla tamamlandı.

Misafirlerimiz hafta boyunca okul içinde ve dışında çeşitli aktivitelere katıldılar. Matematiği eğlenceli bir hale dönüştüren oyunlar, Kimya Bölümümüzün ilgi çekici deneyleri, İngilizce Bölümümüzün öğrencilerle paylaşımları, Rehberlik Birimimizin oryantasyon çalışmaları, Beden Eğitimi Bölümümüzün spor aktiviteleri, resim dersindeki monoprint çalışması bu programın en eğlenceli ve öğretici birkaç aktivitesi arasındaydı.

Okul dışında ise öğrencilerimiz, İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerinden Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Hipodrom Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’nı gezdiler. Miniatürk ziyaretindeki Türkiye ve İstanbul helikopter similasyonu ise tüm grubun ilgisi çekti. Bir haftalık programın sonunda boğazda tekne turunda final yemeği yendi.

Öğrencilerimizin kültürel gelişimlerine katkı sağlayan, ömür boyu dostluklar kurmalarına fırsat veren, farkındalıklarını artırmasına, dünya görüşlerini şekillendirmelerine yardımcı olan öğrenci değişim programlarımıza önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanıyor.