Terakkililer “Yarını İnşa Et” Finalinde Projelerini Anlattı

3635

Levent Yerleşkemizden lise ve fen lisesi öğrencilerimiz, “Yarını İnşa Et (Make Tomorrow)” eğitim ve dijital dönüşüm proje yarışmasının 15 Nisan Pazar günü gerçekleşen finalinde projelerini jürilere, ziyaretçilere ve diğer proje sahibi öğrencilere sundular. Bu projeler öğrencilerimizin, Türkiye genelinde 228 projeden finale kalan 50 proje arasındaki Akıllı Mahalle” ve “Alzheimer Dostu Ev” projeleriydi.

dijital proje sunumu

Öğrencilerimizden Alp Yılmaz (10G), Elif Kaplan (9E), Peren Mesut (9E), Kerem Münür Yıldız (9C), Baran Atameriç (9B), Onur Sertgil (9F), Perihan Yıldız Topal (F9), Mehmet Buğra Turan (F9), Ece Karataş (F10) ve Yiğit Evcil (9C), projelerini Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Hamit Koşubaşı ve Murat Özkan’ın danışmanlığında yaptı.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Intel Türkiye öncülüğünde; “Teknoloji Üreten bir Türkiye” için teknoloji becerilerine sahip gençleri yetiştirmeye yönelik “Yarını İnşa Et (Make Tomorrow)” adıyla başlatılan eğitim ve dijital dönüşüm proje yarışmasının finali Beyoğlu Grand Pera’da gerçekleşti. TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav, Intel Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İnovasyon Programları ve Ortaklıkları Direktörü Ferruh Gürtaş ve MEB Müsteşar Yrd. Mustafa Hilmi Çolakoğlu öğrencilerimizin stantlarını ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi aldılar ve gelecek ile ilgili görüşlerini paylaştılar. Daha sonra öğrencilerimiz, diğer öğrencilerin hazırladıkları projeleri detaylı inceleme fırsatı buldular. Katılan tüm proje sahibi öğrencilere “Ardunio Başlangıç Seti” ve sertifikalar verildi.

dijital proje sunumu

Akıllı Mahalle projesinin amacı, akşamları sokaklarımızda yanan lambaların verimliliğini arttırarak tasarruf sağlamak; lambaların gereksiz yere yanarak elektrik tüketmesini engellemek. Alzhemier Dostu Ev projesi ise Alzheimer hastası ve yakınlarına yardımcı olmak üzerine.

dijital proje