Terakkililer FRC Yarışması’nda Çeyrek Finalde Yarıştılar

2623

FRC (FIRST Robotics Competition) Yarışması’na ilk defa katılan, her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimizin yer aldığı Robotik Kulübü Takımımız TeRoBot, Türkiye’den ve Norveç’ten katılan 37 takım arasından çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi. Yarışma, 10 – 12 Mart tarihleri arasında İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşti. Yarışmada 8 bitlik bir video oyunu dünyasına yerleştirilen takımlar, güç küplerini kullanarak, oyun sonu canavarını alt etmeye çalıştı.

FRC

FRC takımımız TeRoBot, 6 hafta süren tasarım, inşa ve kodlama süreçlerini mentörleri Fizik Öğretmenimiz Ahmet Astepe, Fizik Bölümü Başkanımız Bülent Büyükaydın ve mühendislerin rehberliğinde yaşayarak bu seneki “FIRST POWER UP” temalı oyuna hazırlandılar. Görevleri paylaşmayı, zorlukların üstesinden gelmeyi takım arkadaşları ve mentörleriyle fikir paylaşımı yaparak birlikte başardılar.

FRC

FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) Robotik Yarışması, öğrencileri sorunları için inovatif çözümler aramaya ve potansiyellerini keşfetmeleri için sınırlarını zorlamaya teşvik ediyor. Yarışma öğrencilere öğretmenler, veliler, mentörler, yöneticiler ve profesyoneller ile çalışma ortamı sağlayarak geleceğin mühendisleri, bilim insanları ve liderleri olmaları için ilham veriyor.