Terakkili Gençlerin CAS Projesinde Eskişehir Ziyareti

2632

Levent Yerleşkemizden gönüllü lise IB öğrencilerimiz, CAS (Creativity, Activity, Service) Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 09 Aralık Cuma günü Eskişehir’de Çifteler Köyü’ndeki Cengiz Dağcı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Onlara birer mont hediye edip birlikte spor, bilim, resim, müzik ve dans alanlarında çeşitli etkinlikler yaptılar.

eskisehir-foto-4

Öğrencilerimiz; Üsküdar Amerikan Lisesi, FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve FMV Özel Erenköy Işık Lisesi öğrencileriyle birlikte yaptıkları bu ziyaretten önce, getirdikleri montları kız/erkek ve yaş gruplarına göre ayırıp koliledi. Ardından Eskişehir’deki öğrencilerle gerçekleştirecekleri aktiviteleri planladılar ve kendi içlerinde gruplara ayrılarak gerekli aktivite malzemelerini temin ettiler. Eskişehir’e vardıklarında ise okulun ihtiyaçlarını belirlediler.

Önümüzdeki dönemde yapacakları ikinci ziyarete kadar öğrencilerimiz, tespit ettikleri ihtiyaçları sponsorluk çalışmaları ve okul içinde yapacakları yemek satışlarından elde edilecek gelirle gidermeyi planlıyor.

eskisehir-foto-3

10 Aralık Cumartesi ise Odun Pazarı evlerine uğrayan öğrencilerimiz; gün boyu, Creativity projeleri olan Rodchenko tarzı fotoğraf çekme ve gölgeleri, objeleri kullanarak alfabedeki harfleri bulup fotoğrafını fotoğrafını çektiler. Odun Pazarı evleri içindeki külliye ve Kurtuluş Müzesi ziyaretlerinden sonra öğrencilerimiz Porsuk Çayı’na gitti. Porsuk Çayı’nda da çektikleri fotoğraflardan sonra Sazova Parkı’nı gezdiler.

CAS (Creativity, Activity, Service); International Baccalaureate Diploma Programı (IB DP) kapsamında yerel ve küresel toplumda yaratıcı, faal ve toplumsal hizmete dönük etkinlikleri kapsayan, iki yıl boyunca süren ve devamlılık gerekTiren bir çalışmadır. CAS çalışmaları, öğrencilerin sınıfta yaşadıklarının ötesinde gerçek hayat tecrübeleri kazanmasına fırsat tanır.