Öğrencilerimizin Edebiyat Dergileri: Yazın & Karakutu Pandemi Özel Sayısı Yayımlandı

1022

“Yazmak benim için paylaşmak demek. Yazmak, yalnızca kelimelerin değil; duyguların, deneyimlerin ve düşüncelerin paylaşılması için bir yöntem. Diğer yöntemlerle bu derece başarılı aktaramadım istediğim iletileri. İşte Edebiyat Kulübü ile paylaşmanın önemini fark ettim bu sene. Yazdıklarımı başka gözlere açmak, onlardan yorum almak daha önce böylesine üstüne titremediğim bir histi benim için. Kulüp arkadaşlarım ve öğretmenlerimden aldığım tepkiler ve vermek istediğim duyguların onlara ulaşmış olmasının getirdiği mutluluk benim için vazgeçilemez bir hale geldi. Yazmak bu çünkü: duyguları alıp vermek, bazen onlarla şaklabanlık yapmak, bazen de onları birbirimizin suratına yapıştırmak.” Duru Pamukçu (9J)

Lise Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz, Edebiyat Kulübümüzün “Yazın” dergisi ile Yaratıcı Yazarlık Kulübümüzün “Karakutu” dergisini 2019 – 2021 Pandemi Özel sayısında buluşturdu.

2019 – 2021 öğretim yılında bir araya getirilen yıllık edebiyat dergilerimiz Yazın & Karakutu’da öğrencilerimizin öykülerinden şiirlerine, eser incelemelerinden şiir eleştirilerine ve söyleşilerine kadar çeşitli birçok içeriği yer alıyor. Öğrencilerimizin Yazın & Karakutu Pandemi Özel dergilerini buradan okuyabilirsiniz.

Ayrıca geçmiş sayılara da göz atmak isterseniz, “Yazın” dergilerine buradan, “Karakutu” dergilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.