Konferans: Motivasyon / Başarı Öyküleri: “İç Gücümüzü Fark Etmek”

133

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, liseye geçiş sürecinde 8. sınıf seviyesindeki öğrencilerimizle, farklı vizyon sahibi kişilerin bakış açısı ve deneyimlerini paylaşmalarını önemseyerek; öğrencilerimize problem çözme, zorluklarla baş etme, iç güçlerini fark etme açısından farkındalık sağlaması amacıyla “Motivasyon / Başarı Öyküleri: İç Gücümüzü Fark Etmek” konferansını düzenledi.

Levent Yerleşkemizde 15 Nisan Pazartesi, Tepeören Yerleşkemizde 18 Nisan Perşembe günü düzenlenen konferansın konuğu, 1997/1998 eğitim öğretim yılı Terakki Vakfı Ortaokulu mezunu Murat Öz oldu.

Ortağı olduğu Teos İnşaat A.Ş.’de başarılı mimari çalışmalar yürüten Öz; mesleki kariyerinin yanı sıra dünyada sadece 360 kişinin sahip olduğu Triple Crown ünvanını taşıyan ultra maraton yüzücüsü olarak elde ettiği başarıları ve deneyimleri öğrencilerle paylaştı.

Murat Öz, öğrencilik yıllarında su topu merakıyla başladığı yüzme tutkusunu, kariyer hayatına başladıktan sonra da sürdürme kararı aldığını, zor bir maraton olan Manş Denizini 14 saat 16 dakika gibi bir sürede geçerek bu denizi geçen 16. Türk yüzücüsü olduğunu paylaştı.

Murat Öz, hedefi tutkuya dönüştürmenin başarıyı sağlamadaki rolünün altını çizdi. Hedef koymanın, tutkunun, zorluklarla mücadelede iç gücüne güvenmenin, pes etmemenin önemine dikkat çeken Öz, her ulaştığı hedef sonrasında kendisine yeni hedefler belirlemesinin ve bu uğurda çalışmanın bireylerde oluşturduğu iç tatminin ölçülemediğinden bahsetti. Başarıda salt bireysel değil takım anlayışının ve yardımlaşmanın da önemli olduğunu vurgulayan Öz, kendine bu yolda destek veren kişilere ve kuruluşlara da teşekkür etti.

Öz, öğrencilerimize de kendi iç güçlerinden destek almalarının önemli olduğunu ifade ederek, hedeflerine ulaşma konusunda azmin, iş birliğinin ve kararlılığın gerekli olduğunun altını çizdi.