GIN Kulübü Öğrencilerimiz Lüksemburg’daydı!

1975

Levent Yerleşkemizden lise GIN (Global Issues Network) Kulübümüz, 08 – 10 Mart tarihleri arasında International School of Luxembourg tarafından bu yıl 13. kez düzenlenen uluslararası “13th Global Issues Network Conference” adlı organizasyona katıldı. Bu yılki konferansın ana konuları üzerine araştırma yapmaları, bu araştırmaları konferans süresince paylaşmalarını sağlamak ve dünya meseleleri hakkındaki farkındalıklarını artırmak amacıyla yer aldıkları konferansta öğrencilerimiz, “Hayvan Hakları” ve “Taciz” konuları hakkında iki sunum yaptılar.

“Hayvan Hakları” sunumunda öğrencilerimiz; kozmetik, moda ve eğlence sektörlerinin ve endüstriyel hayvancılığın hayvanlar üzerindeki vahşi uygulamalarına örnekler ve istatistiki bilgilerle yer verdi. 21. Yüzyılda bu sektörlerdeki adaletsiz ve vahşi uygulamaların neden ve nasıl değiştirilebileceğini gözler önüne serdiler. Diğer sunumda ise “Taciz” ana başlığı altında inceledikleri akran zorbalığı, aile içi şiddet, çocuk istismarı ve çocuk işçiliği konularını tartıştılar ve çözüm önerilerini sundular.

Gelenekselleşen 4. GIN Günümüz 9 Mayıs’ta!

GIN Kulübü öğrencilerimiz, Kasım ayında Bremen’de gerçekleşen GIN forumunda Afrika hakkında yaptıkları sunumu ve Mart ayında Lüksemburg’ta gerçekleşen GIN konferansında yaptıkları iki farklı sunumu, 9 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan Terakki 4. GIN Günü’nde tüm okul arkadaşlarıyla paylaşacaklar.