Dijital Hikaye Yarışmamızın Kazananları Ödüllerini Aldı

2383

Levent Yerleşkemizde Lise İngilizce ve Bilişim Teknolojileri Bölümlerimizin İstanbul genelinde düzenlediği “Liseler arası İngilizce Dijital Hikaye Yarışması”nın ödül töreni 9 Mayıs Çarşamba günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşti. “Animal Rights and Love” konulu bu yarışmanın amacı; lise Hazırlık sınıfı öğrencilerinin İngilizce ve Bilgisayar Bilimi derslerinde edindikleri dil ve dijital becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmekti.

Yarışmanın birincisi, Özel Arel Kolejinden “What Do Our Soulmates Want?” adlı hikayesiyle Azra Özlü, yarışmanın ikincisi, Özel Alev Lisesinden “Animal Rights And Love” adlı hikayesiyle Emre Pektaş ve yarışmanın üçüncüsü ise Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesinden “The Life Of Milo” isimli hikayesi ile Elif Sayın oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve danışman öğretmenler katkılarından dolayı sertifikalarını aldı.

Jüri üyeleri; Storytelling Academy Kurucu Ortağı, Eğitim Tasarımcısı ve Hikaye Anlatıcısı Eda Bayraktar; Şair, Film ve Bilgi Kuramı (Theory of Knowledge) Öğretmeni Gonca Özmen, Eğitim Teknolojileri Uzmanı ve Hikaye Yazarı Süleyman Sönmez ile birlikte her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimiz Ceyda Kırdar (Hz A), Sinem Fırat (Hz B), Ayşenaz Bahçekapılı (Hz A) ve Utku Efe Yeşilyurt’tu (Hz B). Yarışmanın afişini ise Lise Hazırlık A sınıfı öğrencimiz Aysu Temel hazırladı.