Darülaceze’yi Ziyaret Ettik

1918

Levent Yerleşkesi Lise Öğrenci Birliği olarak sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında 14 Şubat’ta sevgililer gününde, bir grup arkadaşımızla Darülaceze kurumuna ziyarete gittik. Darülaceze’de yaşayan büyüklerimizle sohbet ettik, anılarını dinledik. Anılarını dinlerken zaman zaman duygusal zaman zaman da neşeli anlar yaşadık.

Müzik Bölümü Başkanımız Aykut Yılmaz’ın sevgililer günü nedeniyle Darülaceze’de yaşayan büyüklerimiz için sahne aldığı müzik konserine katıldık. Konser öncesinde herkese velimiz tarafından temin edilen çiçeklerimizi ve Yemek Firmamız Aşkur’un hazırladığı kekleri ikram ettik.

Yetkililerden kurumun işleyişi hakkında bilgiler edindik. Kurumun binalarını gezerek nasıl bir donanıma sahip oldukları konusunda fikir sahibi olduk. Orada yaşamını sürdürmek durumunda olan bakıma muhtaç yaşlılar için yapılanlar yüreğimize su serpti. Onların yaşamını daha kaliteli bir biçimde sürdürmeleri için her imkân kullanılıyordu. Ayrılm

adan önce, çok duygulu anlar yaşadık ve tüm yaşamımız boyunca unutamayacağımız anılarla okulumuza döndük.

Lise Öğrenci Birliği

Darülaceze Ziyareti Bir insana bir şey verdiğimizde hem biz mutlu oluruz hem de o kişi. Ben huzurevi ziyaretimde çok mutlu oldum. Yaşı ilerlemiş amcalarla ve teyzelerle konuşmalarımız oldukça eğlenceli ve keyifliydi. Hele ki bir dedenin kendisiyle konuşmayı atladık diye bize kızması kalbimde bir titremeye sebep oldu. Fark ettim ki onlar ne paraya ne de başka bir şeye ihtiyaç duyuyorlar. Tek istedikleri biraz ilgi. Onlar insana ve candan bir sohbete hasretler. İnsanın insana verebileceği en değerli ve anlamlı şey ilgi. Ben bunu bir kez daha tecrübe etmiş oldum. Benim için bu ziyaret hayatım boyu unutamayacağım bir anı oldu.

Lise Öğrenci Başkanı
Faruk Kandemir