Öğrencilerimiz “Okumaya Engel Yok” Diyor

2646

2. sınıf öğrencilerimiz, Kadıköy Belediyesi Görme Engelliler Sesli Kütüphanesi’nde yaşıtları için Türkçe ve İngilizce  kitap seslendiriyor.

Sosyal sorumluluk etkinliklerimizin sayısı artarak devam ederken, duyarlı nesiller yetişmesi için de öğrencilerimize farklı öğrenme ortamları sunuyoruz.

Projenin amacı, öğrencilerimizin sosyal sorumluluk konusunda farkındalıklarını arttırmak ve aktif olarak toplumda gönüllü çalışmalarını desteklemek. Projede yer alan öğrencilerimizin 2014 – 2015 öğretim yılı sonuna kadar, en az bir kitap ile projeye katılımını sağlamak hedefleniyor.

Öğrencilerimiz, Türkçe kitapların yanında ilk kez İngilizce çocuk kitabı seslendirerek görme engelli yaşıtlarının yabancı dil eğitimlerine de katkıda bulunuyorlar.

Kadıköy Belediyesi Görme Engelliler Sesli Kütüphanesi’nde ses kayıt kabinlerinde seslendirilen kitaplar, kütüphanenin internet sayfasına yükleniyor. Kütüphane üyesi olan görme engelli çocuklar da şifreleriyle bu kitapları internet üzerinden dinleyebiliyor. Kitaplar, isteyen çocuklar için CD halinde adrese postalanıyor.

Görme engelli çocuklar için seslendirme yapan öğrencilerimiz, büyük bir istek ve hevesle kitaplarını okumaya hazırlanıyorlar. Ailelerin desteği ile projeye olan katkı ise her geçen gün büyüyor.

http://www.gormeengelliler.kadikoy.bel.tr/altsayfa.aspx?id=2056

[nggallery id=24]