Fen Lisesi Öğrencilerimiz Torino'daydı

2668

2012 – 2013 öğretim yılında uluslararası öğrenci değişim programlarımıza İtalya’yı da ekleyerek toplamda 4 farklı ülkede öğrencilerimiz yabancı dillerini geliştirme ve farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı buldu. İtalya’daki Liceo Darwin Scientifico öğrencileri ile Fen Lisesi öğrencilerimiz, 18 – 25 Ocak tarihlerinde programın ilk ayağını gerçekleştirmek üzere Torino’da buluştular.

Bir hafta boyunca öğrencilerimiz, hem İtalyan öğrencilerin evlerine misafir oldular hem de Fizik, İngilizce ve Biyoloji derslerine katılıp gözlem yaparak paylaşımlarda bulundular. Ayrıca, Rivoli şehir turu, Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi, FIAT fabrikası (Abarth ve Mirafiori Motor Village), Palazzo Barolo, Mole Antonelliana, Torino Ulusal Sinema Müzesi ve günübirlik Milano şehir turu gezilerine de katıldılar.

Programa her iki okuldan toplamda 1 koordinatör ve 3 öğretmen ile Liceo Darwin Scientifico’dan 15 ve Fen Lisemizden 15 olmak üzere toplam 30 öğrenci katıldı.

İtalya öğrenci değişim programında, Uluslararası Projeler Koordinatörümüz Yeşim Irmak Bozkurt ve Biyoloji öğretmenimiz Ahu Binici ile öğrencilerimizden Cansu Çeliktaş, Defne Narşap, Bengü Demirtaş, Sude Karadağ, Defne Canpolat, Elif Naz Deniz, Duygu Sevinç, Mehmet Arda Dörtoğul, Sinan Keyder, Ceren Çolak, Aslı Dere, Zeynep Durmaz, Pınar Çelik, Batuhan Yunusoğlu ve Deniz Rüya Aydın yer aldı.

İtalya öğrenci değişim programımızın bu öğretim yılı kapsamında yapılacak olan ikinci ve son toplantısı ise 17 – 24 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.