Yeni Yıl Hediyesi Kampanyamız

2391

İlkokul Öğrenci Birliği olarak bu yıl yeni yıl heyecanını sadece yakın çevremizle değil, farklı okullardaki arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istedik. Bu amaçla Sarıyer Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu İlkokulunda öğrenim gören yetmiş sekiz arkadaşımız için bir “yeni yıl hediyesi kampanyası” düzenledik.

Etkinliğin ilk adımında ilkokul danışmasında “dilek ağacı” adı verdiğimiz bir ağaç oluşturduk. Dilek ağacının dallarına adı geçen ilkokulun her öğrencisi için beden ölçüleri ve ayakkabı numaraları yazılı iki kart astık. Etkinliğimiz öğrencilere duyurulduktan sonra kampanyamıza destek vermek isteyen anne-babalarımız okula geldiler. Dilek ağacına asılı kartlardan alarak kendi seçtikleri öğrencilere hediyeler aldılar. Alınan hediyeler velilerimiz tarafından bize teslim edildikten sonra paketlerin kolilenmesi için çalışmalara başladık. Öğrencilerimiz bütün kolilerin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif görev aldılar.

4. sınıf temsilcilerimizle birlikte Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu İlkokuluna gittik. Bizi orada karşılayan okul yetkilileri, kampanyamızdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Daha sonra hediyelerimizi vereceğimiz öğrencilerle bir araya geldik. Onlar da bizi orada görmekten çok mutlu oldular. Onlarla tanışıp sohbet ettikten sonra aldığımız hediyeleri arkadaşlarımıza teslim ettik.

Yeni bir yıla girmenin getirdiği mutluluğu başkalarıyla paylaşmak, oradaki arkadaşlarımızla bir arada olmak bizi çok mutlu etti ve benzer etkinlikleri yapma konusunda cesaretlendirdi.

Bu kampanyamıza katkıda bulunan ve bize destek veren herkese teşekkür ederiz.

[nggallery id=56]