Terakkililere Solidworks Tekyaz Tasarım Zirvesi’nde Takım Ruhu Ödülü

2417

Levent Yerleşkemizden lise Robotik Kulübü takımımız TeRoBoT, 5 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleşen Solidworks Tekyaz Tasarım Zirvesi’nde 2018-2019 öğretim dönemindeki çalışmalarından dolayı, Solidworks A.B.D Eğitim Direktörü Marie Planchard tarafından 2019 Team Spirit Award (Takım Ruhu) ödülü aldı.

FRC (First Robotics Competition) TeRoboT takım kaptanımız Ece Önel, İNPAK ve TEKYAZ çalışanlarına verdikleri destek için teşekkür etti. Ülkemizde çok çeşitli makine ve parça üreten firmaların katılımcı olarak bulunduğu 1500 yönetici ve firma sahibine lise takımlarına teknik destek vermeleri için öneride bulundu.

FIRST Robotik Yarışması’nda (FRC) 6 hafta süren tasarım, inşa ve kodlama süreçlerini mentörleri Fizik öğretmenlerimiz Ahmet Astepe, Demet Karakaş ve Hande Gökdoğan ile mühendislerin rehberliğinde deneyimleyen öğrencilerimiz tasarımlarının tamamını Solidworks 3D modelleme programını kullanarak gerçekleştirdiler.

Takımımız robot tasarımlarını Solidworks programında çizebilmek için TEKYAZ firmasında iki günlük temel eğitim programına dâhil oldular. İki günlük temel eğitim sonrası tasarım grubundaki öğrencilerimiz beş günlük bir eğitim daha alarak sertifika aldılar.

Bu süreçte 3D modelleme ve tasarım konusunda TEKYAZ firması mühendisleri, mekanik çözümlerde İNPAK MAKİNE mühendisleri ile takım öğrencilerimiz birebir çalışma fırsatı buldular.