Velilerimiz Öğrencilerimizle Söyleşti

2296

İlkokul 3. sınıf velilerimiz, “Kim Olduğumuz” disiplinlerüstü teması çerçevesinde öğrencilerimizle buluştu. İlkokul 3. sınıf öğrencilerimizin “İnsanlar, hedeflerini kişisel özelliklerinden ve sosyal çevreden etkilenerek belirler.” ana fikrine ulaşmaları için düzenlenen söyleşilerimiz 11 Ekim Cuma günü gerçekleşti.

Levent Yerleşkemizde İletişimci Arzu Girgin, Ziraat Mühenisi Mehmet Girgin, İngilizce öğretmenimiz ve aynı zamanda şair olan Gonca Özmen; Tepeören Yerleşkemizde Fizik Mühendisi Fahrettin Çakıroğlu konuğumuz oldu.

Velilerimiz güçlü ve güçlendirmemiz gereken yönlerimizi bilerek kendimize hedefler koymamızın önemini ve hedeflerimize ulaşabilmek için neler yapabileceğimizi öğrencilerimizle paylaştılar. Gonca Özmen, paylaşımları sırasında yaşadığı olumsuzluklara rağmen hedefinden asla vazgeçmediğini vurgularken, Arzu-Mehmet Girgin hedefe ulaşmada doğru eylem planı yapmanın başarmadaki en önemli güç olduğunu söylediler. Tübitak’ta Fizik Mühendisi olan Fahrettin Çakıroğlu, Tübitak’ın gerçekleştirdiği projelerden “Yüksek Güçlü Lazer Teleskop” hakkında bilgi verdi. Söyleşiler sırasında öğrencilerimiz merak ettikleri sorulara cevaplar aldılar.