Terakkililer, “Cumhuriyetin 100. Yılında Gençler ve Nutuk” Panelinde Prof. Dr. Emre Kongar’la Buluştu

147

Terakkililer bu yıl yürütülen “100. Yılında Cumhuriyetin Kazanımları ve Nutuk” projesinin son etkinliği olan “Cumhuriyetin 100. Yılında Gençler ve Nutuk” panelinde Prof. Dr. Emre Kongar ile bir araya geldi. Etkinlik, 23 Mayıs günü Tepeören Yerleşkemizde, 24 Mayıs günü de Levent Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında; 100 gün boyunca sırasıyla ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde Nutuk okumalarını temel alan, aynı zamanda cumhuriyetin kazanımlarını da içeren çalışmalar yapıldı. Proje, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı töreninde Gençliğe Hitabe ile tamamlandı. Projenin finali olarak her iki yerleşkemizde Prof. Dr. Emre Kongar’ın katılımıyla “Cumhuriyetin 100. Yılında Gençler ve Nutuk” paneli düzenlendi.

Panelin birinci bölümünde öğrencilerimiz bu kapsamlı projede yürüttükleri çalışmaları, duygu ve düşüncelerini aktardı.

Levent Yerleşkemizde Ali Çınar Demir’in (11E) moderatörlüğünü yürüttüğü panelde konuşmacılar; lise öğrencimiz Eda Papur (11A), ortaokul öğrencimiz Duru Yüksel (8B), ilkokul öğrencimiz Arya Karnabat (3H) oldu.

Tepeören Yerleşkemizde Zuhal Tannur’un (11A) moderatörlüğü yürüttüğü panelde; lise öğrencimiz Nehir Karaduman (11A), ortaokul öğrencimiz Yasemin Özbay (8A), ilkokul öğrencimiz Alp Duru (4C) konuşmacı olarak yer aldı.

Panelin ikinci bölümünde, Prof. Dr. Emre Kongar Nutuk’un tarihsel önemi ve gençler için değeri üzerine bir konuşma yaptı. Bir Terakki mezunu olan Emre Kongar’ın katılımıyla gerçekleşen panelde, 7’den 77’ye Terakkililer buluşması yaşandı.