Öğrencilerimiz Kariyer Günleri Etkinliklerinde: Üniversite Gezisi

79

Her iki yerleşkemizden 11. sınıf öğrencilerimiz, 15 Mayıs Çarşamba günü, Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında düzenlenen Özyeğin Üniversitesi gezisine katıldı.

Sayısal alanda tercih yapmayı planlayan öğrencilerimiz gezide, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bölüm başkanı Dr. Göktürk Poyrazoğlu’ndan ve Makine Mühendisliği Bölümü’nü Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ünal’dan dinledi.

Aynı anda farklı bir salonda, Psikoloji Bölümü’nü tanıtmak üzere Doç. Dr. Tarcan Kumkale ve Girişimcilik Bölümü’nü anlatmak üzere Dr. Ahmet Murat Fiş, eşit ağırlık alanından tercih yapmak isteyen öğrencilerimizle buluştu.

Özyeğin Üniversitesi’nin tarihi, kültürü, okul iklimi, öne çıkan akademik özellikleri ve fakülte tanıtımlarının da yapıldığı etkinlikte öğrencilerimiz, kampüste yer alan eğitsel ve sosyal birçok alanı ziyaret etme fırsatını buldu.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “Kariyer Günleri”, Levent Yerleşkemizde 28. ve Tepeören Yerleşkemizde 11. kez gerçekleştiriliyor. “Kariyer Günleri” kapsamında, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayılan etkinlikler düzenleniyor.