28. Kariyer Günleri: Sabancı Üniversitesi Gezisi

170

Her iki yerleşkemizden 11. sınıf Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz ile 12IB öğrencilerimiz, 11 Haziran Salı günü, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin yürüttüğü “Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleştirilen üniversite gezilerinin sonuncusu olan Sabancı Üniversitesi gezisine katıldı.

Gezide, Sabancı Üniversitesi’nin kültürü, okul iklimi ile öne çıkan akademik özelliklerinin tanıtımları yapıldı. Sabancı Üniversitesi’ne yerleştikten sonra tüm öğrencilerin ilk yıl aynı dersleri aldıkları ve sonrasında okumak istedikleri bölümlere karar verdikleri bilgisi, üniversitenin tanıtım koordinatörünün yaptığı keyifli bir sunum aracılığıyla öğrencilerimizle paylaşıldı.

Nanoteknoloji hakkında bilgi edinmek isteyen bir grup öğrencimiz Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni gezdi. Öğrencilerimiz, kampüste yer alan eğitsel ve sosyal birçok alanı ziyaret etme fırsatı buldu.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “Kariyer Günleri”, Levent Yerleşkemizde 28. ve Tepeören Yerleşkemizde 11. kez gerçekleştiriliyor. “Kariyer Günleri” kapsamında, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayılan etkinlikler düzenleniyor.