London College of Music (LCM) Terakki Vakfı Okulları Sınavı Başarıyla Gerçekleşti

2670

Yaygın Eğitim Müzik Merkezimizin 5 Ekim Cumartesi günü Lise Müzik Amfisinde gerçekleştirdiği London College of Music (LCM) Terakki Vakfı Okulları Sınavı’nın sonuçları 21 Ekim’de açıklandı.

Yaygın Eğitim Müzik Merkezimizde eğitim gören öğrencilerimizden London College of Music (LCM) Terakki Vakfı Okulları Sınavı’na giren öğrencilerimiz sınavı başarıyla geçti.

Kasım 2012’de University of West London’ın organize ettiği müzik eğitim programı “London College of Music”in yetkili eğitim ve sınav merkezi Yaygın Eğitim Müzik Merkezimiz müzik eğitimini dünya standartlarında vermeyi hedefliyor.

Yaygın Eğitim Müzik Merkezimiz, öğrencilerimizin seçtikleri alanlarda uluslararası kalite ve eğitim standartlarına uygun müzik eğitim metodlarının alınmasını ve bu eğitimin her seviyede belgelendirilmesini sağlıyor. London College of Music; müzik, tiyatro ve iletişim dalında sınavlar düzenliyor. Sınavlar, grade ve diploma olarak geniş bir portfolyoya sahip ve her çeşit enstrüman için de seçenekler bulunuyor. Grade 8, uluslararası düzeyde kabul gören akreditasyon kurumu The Office of Qualifications and Examinations Regulation (Ofqual) tarafından müzik lisesi mezunu seviyesinde kabul ediliyor, bu seviyede elde edilen başarı ise öğrencilerin üniversiteye girişlerinde önemli bir rol oynuyor.

Dünya standartlarında eğitim veren London College of Music, kendi alanında uzman öğretmenler ile çalışan öğrenci adaylarını doğru bilgi ile yönlendiriyor, onların akademik seviyesine bilimsel katkıda bulunuyor, sanatsal gelişimini sağlıyor ve sanatsal bakışını değiştirip geliştiriyor.

Müzik Bölüm Başkanımız Aykut Yılmaz, Terakki Vakfı Yaygın Eğitim Merkezinin böyle bir sürecin içine girmesini, London of College Music’in Grade ve Diploma Sınavları ile öğrencilerin sahip oldukları bilgi ve beceriyi kanıtlamaları ve onların uluslararası alanda tanınırlığı olan bir belgeye sahip olmasını sağlaması ile açıklıyor. Yılmaz, öğrencilerimizin bu program ile daha disiplinli bir süreç içine girerek bu sistemin onları motive ettiğini ve öğretmenlerimizin vizyonunu değiştirdiğini söylüyor.

Yılmaz, 5 Ekim’de gerçekleşen sınavda bir çok öğrencinin kendini İngilizce konuşarak ifade ettiğini belirterek bu müzik eğitim sistemi ile öğrencilerimizin gelecek eğitim ve iş hayatı için oluşturacağı portfolyonun güçleneceğini, gelecek eğitim ve iş hayatındaki uluslararası rekabet ortamında donanımlı bir yapıda olmasına katkı sağlayacağını açıklıyor.