CAS Projemizde Bursa'ya İkinci Ziyaret

2304

Levent Yerleşkemizden 10 ve 11 IB sınıfı öğrencilerimiz, FMV Ayazağa Işık Lisesi ve FMV Erenköy Işık Lisesi öğrencileriyle birlikte Bursa’da 13 Mayıs Cuma günü Kınık İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelerek ortak çalışmalar yaptılar.

Projenin ilk ziyareti ocak ayında oldu ve Bursa’daki Kınık İlkokulu’nun ihtiyaç listesi belirlendi. Mart ayında Ayazağa Işık Lisesi’nde yapılan toplantıda ise öğrencilerin görev ve sorumlulukları konuşuldu ve bir hareket planı hazırlandı. Toplantıda ihtiyaçların karşılanması için okulda yemek satışı yapılmasına ve sponsorluk çalışmaları yapılmasına karar verildi.

bursa 2.ziyaret 1

Yapılan çalışmaların ardından üç okulun öğrencileri, Kınık İlkokulu’na 13 Mayıs’ta ikinci ziyaretlerini gerçekleştirerek okul duvarlarını boyadılar, okul zemininde oyun alanı oluşturdular, oradaki öğrencilere kitap, oyuncak ve kıyafet bağışı yaptılar. Öğrenci Birliğimizin de katkılarıyla öğrencilerimiz 2 adet bilgisayar ve 1 adet de projeksiyon alarak arkadaşlarının eğitimlerine de katkıda bulundu.

14 Mayıs Cumartesi günü ise Uluabat – Gölyazı’ya giderek oranın tarihi hakkında bilgi edindiler, yürüyüş yaptılar, sandal kiralayıp çevre gezisinde bulundular ve fotoğraf çektiler. 

Farklı kesimlerden ve yaş gruplarından çocuklar ile tanışarak ortak aktiviteler yapan öğrencilerimiz, aktivite dolu iki gün geçirmenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinin bir parçası olmanın mutluluğunu yaşadılar.

CAS Projemiz Bursa Ziyaretterabook2