Etkinlik Kuşağı’nda Terakkililer

1150

Her iki yerleşkemizden ilkokul öğrencilerimiz, 2 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Etkinlik Kuşağı’nda sanattan spora, bilişimden müziğe çeşitli etkinliklerle buluştu.

Öğrencilerimiz, Masal Yoga etkinliğinde “Tilki Pinki” adlı masalı etkileşimli şekilde dinlediler. Masal sırasında doğru nefes almayı ve yoga pozlarıyla bedeni doğru konumlandırmayı deneyimlediler.

Zumba Kids etkinliğinde müzik eşliğinde eğlenerek hareket edip İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini geliştirdiler.

Tuz Seramiğiyle Çamurdaki İzler etkinliğinde evde hazırladıkları un-su-tuz malzemeleriyle kolay seramik çamuru elde ederek dokulu objeler yarattlar.

Story Telling English Fun Club adlı İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinin desteklendiği etkinlikte hikayelerin öğeleriyle ilgili kısa bir tanıtım yaptılar. Hikayelerin öğeleri hakkında konuşma ve ardından resimler eşliğinde kısa hikaye anlatımları gerçekleştirdiler.

Bilişim Dünyasına Yolculuk etkinliğinde öğrencilerimize “Kodlama Korsanları Yolculuk Başlıyor” kitabı okundu. Kitapta bahsedilen algoritma ve kodlama kavramlarına değinildi kten sonra kitapta bulunan bilgisayarsız kodlama etkinliklerini yaptılar.

Story Creator etkinliğinde yaratıcı ve eğlenceli İngilizce hikayeler yazıp dinlemek için kullanabilecekleri bir web sitesiyle tanıştılar. Birlikte ilginç ve eğlenceli hikayeler oluşturdular. Bu etkinlikle öğrencilerimiz İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinin yanı sıra yaratıcılık becerilerini de geliştirme fırsatı buldu.

Play&Game etkinliğinde oynadıkları doğaçlama- yapılandırılmış ve tasarlanmış oyunlara dair farkındalık geliştirmelerine yönelik tasarlanan etkinlikler gerçekleştirdiler. “Play ve Game” farklılığından yola çıkarak çevrim içi oyunlar oynama ve grupça kuralları değiştirilen oyunlarda oyuncu rolünde olma fırsatını yakaladılar.

Kağıttan Masallar etkinliğinde evlerinde bulunan çeşitli kağıtlardan yaralanarak, hayal ettiği karakter ve şekilleri çizip kestiler ve onları başka bir yüzeye yapıştırarak kendi masallarını yarattılar.

Müzikli Hareketler etkinliğinde dinledikleri, söyledikleri müziklere vücudundan sesler çıkartarak eşlik ettiler. Ortaya çıkan doğaçlama müziği hareket ve dansla birleştirerek deneyimlediler.

Doğa Atölyesi etkinliğinde çevrelerinde gördükleri bitki ve hayvanların detaylı çizimlerini ve suluboya tekniği ile renklendirilmesi üzerine çalıştılar. Kendi bitki ve hayvan kitapçıklarını oluşturdular.

Sportif idealler doğrultusunda bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal bakımından gelişimlerine katkı sağlayan Zumba ve Yoga etkinliğinde öğrencilerimiz, egzersizleri uygularken hızlı ve yavaş ritimli müziklere eşlik ettiler. Müzik ve dans hareketlerinin birbiri ile uyumunu geliştirdiler.

English Zone etkinliğinde İngilizceyi bilim, sanat, fen, matematik gibi farklı alanlarla birleştirerek aktiviteler yaptılar.

Hareketin Gücü etkinliğinde hareket eğitimi sayesinde fiziksel hareket yoluyla motor becerilerinin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar gerçekleştirdiler.

Ayrıca gitar, keman flüt ve glockenspiel çalgıları hakkında bilgi sahibi oldular.