Dijital Hikaye Yarışmamızın Beşincisi Gerçekleşti

1366

Lise İngilizce ve Bilişim Teknolojileri bölümlerimizin düzenlediği “Be the Super Hero of the World” konulu İstanbul Liseler arası İngilizce Dijital Hikâye Yarışması’nın ödül töreni 1 Haziran Çarşamba günü çevrim içi ortamda gerçekleşti. İstanbul genelinde 19 okuldan 37 öğrenci, hazırladıkları dijital hikâyeleriyle yarışmaya katıldı.

Bu sene beşincisi yapılan yarışmanın amacı; lise öğrencilerinin İngilizce ve Bilgisayar Bilimi derslerinde edindikleri dil ve dijital becerileri ile yaratıcılıklarını geliştirmek ve hayal ettikleri bir süper kahraman ile dünyanın sorunlarına nasıl çözümler bulacaklarını anlatmalarıydı. Yarışmanın afişini lise öğrencimiz Nehir Kaplan (10 IB D) hazırladı.

SAJEV (Saint Joseph Eğitim Vakfı) Küçük Prens Lisesi’nden Dila Sayılan “SOUP’ERHERO” adlı hikâyesiyle birinci, Oran Okullarından Işıl Nur Aslan hazırladığı hikâyesi ile ikinci, TED İstanbul Koleji’nden Defne Koçyiğit “Bullying, insecurity, kindness” isimli hikayesi ile üçüncü oldu. NUN Okullarından Meryem Yakar ise “We Are Different We Are Beautiful” isimli hikâyesiyle mansiyon ödülü aldı.

Jüride; Eğitim Teknolojileri Uzmanı, Roman ve Hikaye Yazarı Süleyman Sönmez; Şair, Film ve Bilgi Kuramı Öğretmenimiz Gonca Özmen, Lise İngilizce Bölümü Başkanımız Fulya Müldür Aktürk ve İngilizce Öğretmenimiz Serap Şanver yer aldı.

Ödül töreninde katılımcılara, yarışma komitesinden Bilişim Teknolojileri Bölümü Başkanımız Murat Özkan, yarışmanın amacı ve süreç hakkında açıklamalarda bulunurken, yarışma jürilerinden Gonca Özmen ise hikayelerin değerlendirme aşamasında dikkati çeken konuları paylaştı.

Yarışmaya katılan tüm öğrenci, danışman öğretmen ve okullara katkıları nedeniyle sertifikaları dijital ortamda gönderildi.