Yeni Yıl Hediyesi Kampanyamız

2143

Biz bu yıl da yeni yıl heyecanını sadece yakın çevremizle değil, farklı okullardaki arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmek istedik. Bu amaçla Kahramanmaraş Bakraç İlkokulu, Kahramanmaraş Ertuğrul Gazi İlkokulu, Hakkari Tanyolu İlkokulu, Şırnak Sevgi Yuva Anaokulu, Siirt Yeniaydın İlkokulu, Hakkari Gelişen Karakoç İlkokulu, Kahramanmaraş Altunelma  İlkokulu, Batman Yavuz Selim Ortaokulunda bulunan toplam 220 öğrenci belirleyerek, bir “yeni yıl hediyesi kampanyası” düzenledik.

Etkinliğin ilk adımı olarak ilkokul danışmasında “hediye ağacı” adı verdiğimiz bir ağaç oluşturduk. Hediye ağacının dallarına adı geçen ilkokulun her öğrencisi için beden ölçüleri ve bot numaraları yazılı iki kart astık. Etkinliğimiz öğrencilere duyurulduktan sonra kampanyamıza destek vermek isteyen anne-babalarımız okula geldiler. Hediye ağacına asılı kartlardan alarak seçtikleri öğrencilere hediyeler aldılar.

Alınan hediyeler velilerimiz tarafından bize teslim edildikten sonra paketlerin kolilenmesi için çalışmalara başladık. Öğrencilerimiz bütün kolilerin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif görev aldılar. Kolilerin teslim edilmesinin yeni yıldan önce olması için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

Yeni bir yıla girmenin getirdiği mutluluğu başkalarıyla paylaşmak bizi çok mutlu etti.

Bu kampanyanın amacına ulaşmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan okul yönetimimize, hediyelerin alınmasındaki destekleri için velilerimize, kolilerin hazırlanması sırasında öğrencilerimize,  kolilerin nakliyesini sağlayan Okul Aile Birliğimize, kolilerin teslimi sırasında verdikleri emek için çalışanlarımıza, çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

Levent Yerleşkesi İlkokul Öğrenci Birliği