Dünya Dilleriyle Yeni Yılı Kutladılar

2110

Terakkili öğrenciler, Dünya Dilleri Bölümümüzün sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl Yılbaşı Panayırı ve Yeni Yıl Pazarı gerçekleştiriyorlar, çeşitli etkinliklerle yeni yılın gelişini kutluyorlar. Her iki yerleşkemizde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz, 23 – 31 Aralık tarihleri arasında yaptıkları malzemeleri İspanyolca, Fransızca ve Almanca dillerinde arkadaşlarına sattılar ve hediyeler hazırladılar.

Sınıf içinde ise 4. sınıf öğrencilerimiz, öğrendikleri ikinci yabancı dilde yeni yıl dileklerini yazdılar. Bu dilek kartlarında “mutluluk, sağlık, basari, huzur, barış, sevgi ve şans” dileyen öğrencilerimiz daha önce hazırlamış oldukları yılbaşı ağacını süslediler. Aynı zamanda bu seviye öğrencileri sınıflarında ailelerine veya sevdiklerine hediye edebilecekleri iyi dileklerini sundukları yılbaşı kartları da yazdılar. İspanyolca öğrencilerimiz ayrıca, hazırlamış oldukları kitap ayraçlarıyla Dünya Dilleri Bölümümüzün her yıl düzenlediği, gelenekselleşmiş Yeni Yıl Kermesine katkıda bulundular.

5. sınıf öğrencilerimiz, yılbaşı dileklerini yazacakları “Yeni Yıl Kartları” ve üzerini yılbaşı temalı çizimleriyle dekore edecekleri “Taçlar” hazırladılar. Buna ek olarak Almanca öğrencilerimiz, panayırda yapacakları alışveriş ile ilgili Konuşma Balonları hazırladılar.

6. sınıflarımızda Almanca öğrencilerimiz yeni yıl temalı “Amerikan Servis” tasarımı, İspanyolca öğrencilerimiz üzerine yılbaşı dileklerini yazdıkları “Mumluk” ve Fransızca öğrencilerimiz ise evlerinden getirmiş oldukları çoraplar ile “Bardak Tutacağı” tasarladılar.

7. sınıflarımızdan Almanca öğrencilerimiz yeni yıl dileklerini yazdıkları “Konuşma Balonları”, İspanyolca öğrencilerimiz kendilerinin tasarladığı “Bardak Altlıkları”, Fransızca öğrencilerimiz ise evlerinden getirdikleri cam kavanozlarının etrafını yılbaşı temalı aydınger kâğıtlarıyla kaplayarak “Mumluk” hazırladılar.

8. sınıflarımızdan İspanyolca öğrencilerimiz katlarında bulunan Dünya Dilleri panosu için, Almanca ve Fransızca öğrencilerimiz ise panayırda satılmak üzere Yılbaşı Dilek Kartları, yaptılar.

Lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz ise Yeni Yıl Pazarı’nda evde hazırladıkları yiyecekleri ve çeşitli süs eşyalarını ikinci yabancı dillerini kullanarak satışını gerçekleştirdiler.

Düzenlenen bu etkinliklerden elde edilen gelir sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ihtiyaç duyulan kurum ve kuruluşlara, kişilere iletilecek, okulumuzdaki projelerimizde kullanılmak üzere değerlendirilecek.