Yaratıcı Drama Öğretmenimizin Çocuk Kitapları Yayımlandı

2577

Levent Yerleşkemizden Yaratıcı Drama Öğretmenimiz Hafize Güner’in “İda ve Mila Kuş Gibi”, “İda ve Mila Zürafan ne sever?” ve “Ayı Masalı” kitapçılarda yerini aldı.

Güner, ilk çocuk kitabı olan “İyi ki Varsın Tilki Toni – Arkadaşlık Puding Gibidir” adlı kitabını ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizle yaptığı çalışmalar sonucu kaleme aldı. Kitabın basıldığı 2014 yılından bu yana onuncu baskıyı yapma başarısı yakalayan Güner, geçtiğimiz günlerde İzmir Kitap Fuarı’nda “Çocuğun Edebiyatla Tanışmasında Çocuk Kitaplarının Rolü” adlı söyleşide panelist olarak yer aldı. Güner’in yeni kitaplarının konusu ise şöyle:

ida ve mila

Güner’in, oğlu İda ve onun evdeki hayali arkadaşı Mila’dan yola çıkarak hazırladığı ve kavramları edebi kurgularla anlattığı altı kitaplık serinin ilk iki kitabı “İda ve Mila Kuş Gibi” ve “İda ve Mila Zürafan Ne Sever?” Ayrıntı Yayınları Dinozor Çocuk etiketiyle yayımlandı. Bu kitapta İda ve Mila iki yakın arkadaştır. Birbirleriyle oyuncaklarını, yiyeceklerini, giysilerini ve boyalarını ama en çok da hayallerini paylaşırlar.

ida ve mila

Ayı Masalı’nda ise kitabın kahramanı Ayı’nın yanından ayırmadığı kuzusu, bir tanecik Mimi’si kaybolur. Ayı’nın onu arama macerasında duyular ve duygular dünyasına bir yolculuk başlar.

ayı masalı