Yeni Kütüphane Sistemimiz

2339

Dünya küreselleşirken toplumlar, milli ve kültürel değerlerini koruyarak küresel bir dünyanın gerektirdiği bilgi, beceri, değer, tutum ve davranışlara sahip bireylerin nasıl yetiştirileceği sorusuna cevap arıyor. Bütün bunlar eğitim sistemlerinin ne kadar etkili olduğuna bağlı.

Bilgi toplumunun bireyleri olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, uluslararası ölçekte kurulan kütüphane otomasyon sistemimizle bilgiye erişmenin yollarını öğrenmeye devam ediyor.

60.000 kitap ve diğer tür kütüphane kaynaklarını içeren koleksiyonumuz, bunlara eklenen e-ansiklopediler, e-kitaplar ve sesli kitaplarla çok zengin ve güncel bir içeriğe sahip.
Türkiye’de İlk ve Tek; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde 24 saat açık e-kütüphane

10.000 e-kitabın bulunduğu Terakki Vakfı Okullarının kütüphanesi, Türkiye’deki 24 saat açık ve her yerden erişilebilen ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde kurulmuş ilk e-kütüphane. 

Öğrenci ve öğretmenlerimiz kütüphane otomasyon sistemimizle ödünç aldıkları kaynakların süresini internetten uzatabiliyor ve başka kullanıcının ödünç aldığı kaynakları yine internetten kendileri için ayırtabiliyor. Ayrıca dersler ve ilgilendikleri alanlar için okuma listeleri de oluşturabiliyorlar.

E-kütüphanemizin doğal üyesi ve kullanıcısı olan velilerimiz ise öğrencilerimizin TC numaraları ile kütüphane otomasyon sistemine erişerek, kütüphanelerimizin abone olduğu elektronik kaynaklarını günün 24 saati okuyabiliyor ve uzaktan erişim ile öğrencilerimizin ödünç aldığı kaynakların listesini görebiliyor.

Öğrencilerimiz, akademik ve kültürel araştırmalarında entelektüel teknolojiyle akademik doğruluğu sınanmış bilgi kaynaklarına erişebiliyor. Araştırmacı bir tutumu hayatlarına geçirerek bilgi kirliliğine karşı koyuyor. Küresel ortamda iyi bir kütüphane kullanıcısı ve iyi bir araştırmacı olarak yetişerek gelecekteki üniversite yaşamlarına donanımlı olarak hazırlanıyorlar.

Kütüphanemizin sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://library.terakki.org.tr/client/en_US/defaulteng/