Ünlü İş Adamı Hüsnü Özyeğin Konuğumuz Oldu

2094

11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, 16 Nisan Salı günü iş adamı Hüsnü Özyeğin ile “Başarı Öyküleri Buluşmaları V” konferansında bir araya geldi.

17. Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen etkinlikte, İzmir’deki ilkokul öğrencilik yıllarından Harvard Üniversitesi'ne olan eğitim yolculuğuna, sosyal yaşam ile sporun insana kattıklarına ve en önemlisi inancın başarıdaki yerine değinen Özyeğin, öğrencilerimizin kariyer yolculuğuna engin deneyimleriyle ışık tuttu.

Öğrencilerimize tavsiyelerde bulunan FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özyeğin, yarattığı iş alanlarından ve markalardan söz ettikten sonra soyadını taşıyan tek markanın çocuğu gibi gördüğü Özyeğin Üniversitesi olduğunu belirtti.

Lise öğrencilerimizden Burcu İnce, Ömer Kaya, Berkcan Köse, Nil Sözen, Zeynep Şolpan, Berkay Toksöz ve Atakan Yelkovan başarı öyküsünden sonra Özyeğin’le bir röportaj yaptılar. Öğrencilerimiz iş dünyasına ait başarı kriterleri üzerine merak ettikleri soruların cevaplarını aldılar. Kariyer Günleri’nin son konuğu olan Özyeğin, röportajın bitiminde Terakki’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilerimizi tebrik etti.

httpv://www.youtube.com/watch?v=He25iE_whDQ

[nggallery id=34]