Terakkililerden Ayrımcılık Üzerine Afiş ve Resim Yarışması

4003

Levent Yerleşkemizden Ortaokul Öğrenci Birliği, 10 Kasım – 10 Aralık 2016 tarihleri arasında 5, 6 ve 7. sınıflar seviyesinde “ayrımcılık” konulu bir afiş yarışması düzenledi.

Yarışmaya gönderilen afişleri, belirlenen ölçütlere göre Ortaokul Müdürümüz Gökhan Atılgan, TÖGEM Koordinatörümüz Neşat Karakelle, TÖGEM Araştırma Geliştirme Uzmanımız Araks Şahiner Erdem, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi Koordinatörümüz Demet Uysal, Ortaokul Müdür Yardımcımız Şehnaz Karaalp, Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Tuba Balsak ve Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Ferhan Çelem değerlendirdi.

Yarışmanın birincisi Ozan Bayramer (5J), ikincisi Eda Yalçınkaya (6G) ve üçüncüsü Han Bükümcü (6B) oldu. Dereceye giren öğrencilerimize, hediye seti ve hediye kartları verildi. Öğrencilerimizin afişleri ortaokul binamızda sergilenecek.

İlkokul Öğrenci Birliğimiz de 01 – 30 Aralık 2016 tarihleri arasında 4. sınıflar düzeyinde “ayrımcılık” üzerine bir resim yarışması organize etti. Yarışmanın jüri üyeleri; 4. Sınıflar Müdür Yardımcımız Ayşegül Varuy, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Ferhan Çelem ve Öğrenci Birliği İlkokul Başkan Yardımcımız Sude Lal Mertcan’dı.

Yarışmada; Sena Güreli (4A) birincilik, Dilara Okur (4F) ikincilik, Nazlı Karahan (4H) üçüncülük elde etti. 4F sınıfı öğrencilerimiz Yonca Öztürk ve Rüya Özçelebi ise mansiyon kazandı. Dereceye giren ilk üç öğrencimiz hediye seti ve hediye kartı, mansiyon alan öğrencilerimiz de hediye seti aldı. Öğrencilerimizin resimleri ilkokul binamızda sergilenecek.

Yarışmaların amacı; farklılıkların hayatı zenginleştirdiği, kimsenin kimseden daha üstün olmadığı, insanlar arasında dil, din, ırk, renk gibi konularda ayrımcılık yapılamayacağına dikkat çekmek.

Sena Gürelli (4A) Dilara Okur (4F) Nazlı Karahan (4H)
RESIM1_DenizSenaGurelli_4A RESIM2_DilaraOkur_4F RESIM3_NazlıKarahan_4H
Ozan Bayramer (5J) Eda Yalçınkaya (6G) Han Bükümcü (6B)
POSTER1_OzanBayramer_5J POSTER2_EdaYalcinkaya_6G POSTER3_HanBukumcu_6B