Terakkililer Orlando’da Düzenlenecek The National TEAMS Conference 2024’e Davet Edildi

155

Technology Student Association’ın organizasyonlarından birisi olan TEAM+S (Tests for Engineering Aptitude, Mathematics and Science) yarışmasının İstanbul etabı “Engineering Another World” teması ile 3 Mart Cuma günü Tepeören Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

Bu yıl Tepeören Yerleşkemizden yarışa katılan üç takımımızdan biri 26-30 Haziran tarihleri arasında Florida’nın Orlando şehrinde gerçekleşecek Rosen Shingle Creek 2024 Ulusal TEAMS Yarışmaları’na katılmaya hak kazandı.

Yarışmaya davet edilen öğrencilerimiz;

Can Güney (12A), Gökberk Çiftçi (12A), Yunus Duçe (12A) ve Michael Arthur Lucas (12D) oldu.

Takımımız yarışmanın İstanbul etabında ‘Evrenin Mimarları (Architects of the Cosmos)’ başlıklı makalelerini gönderdi. Yarışmanın ikinci ve üçüncü aşamasında, ileri matematik seviyesinde olan çoktan seçmeli 40 soru çözümü ve anlık görev olarak ‘Nakliye depolama tesisinin kapısını’ tasarlayıp yaparak Tasarım ve Uygulama aşamasında yüksek başarı elde etti.

Ulusal TEAMS Konferansı 2024’ün ilk aşamasında, öğrencilerimiz TSA TEAMS’in belirleyeceği bir konu başlığı hakkında sunum yapacak. Sunumda başarılı olan takımlar çoktan seçmeli testin ardından Tasarlama ve Uygulama aşamalarında yarışarak Ulusal Konferans’ta başarı elde etmeye çalışacak. Yarışmanın yanı sıra, Ulusal Konferans’ta öğrenciler kendi yaş gruplarıyla birlikte birçok mühendislik etkinliğine ve konuşmalara katılarak kendilerini geliştirme imkânı bulacak.