Evde Ufak Tasarruflar Dünyaya Büyük Katkılar

2004

Her iki yerleşkemizden ortaokul 7.sınıf öğrencilerimiz, Terakki Eko-Okul Projesi kapsamında aralık ayının ikinci ve üçüncü haftasında matematik derslerinde “Evde Ufak Tasarruflar Dünyaya Büyük Katkılar” sloganlı bir etkinlik yaptı.

Eko-Okul projesinin amacı, gelecek nesillere temiz bir Dünya bırakmak, çevreye duyarlı ve yeryüzündeki doğal zenginlikleri doğru ve ölçülü kullanabilen bireyler yetiştirmek. Bu doğrultuda öğrencilerimiz, matematik derslerinde “Diş fırçalarken su tasarrufu için nelere dikkat etmeliyiz?” sorusunu “Rasyonel Sayılar” ünitesinin kazanımları ile günlük yaşam bağlamında ele aldılar, su sorununa ait bazı sayısal gerçekleri hesaplamalar yaparak ortaya koydular.

Öğrencilerimiz bu etkinlikle analitik düşünme ve problem çözme gibi becerilerini geliştirmenin yanı sıra, su tasarrufuna yönelik dikkat çekici poster sunumları da hazırladılar. Öğrencilerimize ait posterler, 7. sınıf Matematik Moodle sayfasında, “Terakki Eko-Okul Faaliyetleri ve Matematik” başlığı altında bulunan “Terakki Eko-Okul Matematik Bienali” adlı sanal sanat galerisinde sergileniyor. 99 öğrencimizin posterinin bulunduğu sanal sanat galerisini buraya tıklayarak gezebilirsiniz.