Terakkililer 25. Gençlik Forumuna Katıldı

928

Levent Yerleşkemizden gönüllü lise öğrencilerimiz, 14 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen “Zorluklardan daha güçlü çıkmak mümkün mü?” konulu 25. Gençlik Forumu‘nda farklı okullardan öğrencilerle bir araya gelerek tartışıp fikir ürettiler.

Sürekli gelişen ve büyüyen dünyamızda gelecek nesillere öncülük etmek ve daha iyi bir dünya bırakabilmek amacıyla küresel bir boyutta var olan problemlerin konuşulduğu forumda, “Zorluklardan daha güçlü çıkmak mümkün mü?” sorusuna cevap aradılar ve edindikleri cevaplarla gruplarıyla beraber 60’dan fazla sunum hazırladılar. Grupları içinde aktif bir şekilde yer alan ve hem dünya hem de Türkiye’deki olaylardan örnek vererek bir sonuca ulaşmaya çalışan öğrencilerimiz, yaptıkları paylaşımlarla en çok katılımda bulunan okul oldu.

Bu yıl ilk defa gençlik forumunda yer alan öğrencilerimiz forumla ilgili deneyim ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

Oya Ok (Pre IB G): “Çevremdeki kişiler tarafından her ne kadar bahsedilse de, daha önce katılmadığım için ortamını bilmediğim gençlik forumunda bu yıl yer almak benim için çok güzel bir deneyim oldu. Yeni insanlarla tanışabilmek ve bilgi derinliğimi ve kültürümü kullanarak belli bir konu üzerinde konuşmak ve aynı zamanda başka insanların da o konu ile ilgili bakış açılarını ve deneyimlerini öğrenebilmek gerçekten bana çok büyük bir katkı sağladı. Ne kadar farklı bakış açılarını göz önünde bulundurmaya çalışsam da bazen bunu başaramıyorum ve başka kişilerin görüşleri hakkında konuşabilmek gerçekten çok öğreticiydi benim için. Ayrıca, sadece başka insanlarla değil başka bir ortamla ve kültürlerle tanışmanın da benim üzerimde çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum. Forumda benimle birlikte yer alan arkadaşlarıma bu güzel deneyim için çok teşekkür ederim.”

Defne Sural (Fen 9):14 Mayıs Cumartesi günü katılım sağladığım “Zorluklardan Daha Güçlü Çıkmak Mümkün mü?” konulu 25. Gençlik Forumunda çok keyifli vakit geçirdim. Yer aldığım ekipte farklı okullardan yeni arkadaşlar edinmek çok güzeldi. Sunum hazırlamak için ekiplerimizle yaptığımız konuşmalar sırasında fikirlerimizi paylaştık ve zorluklardan güçlü çıkmaya yönelik önerilerde bulunduk. Bu önerilerden kendimize de dersler çıkardık. Kısaca katıldığımız forum bize birçok yönden yararlı oldu.”