Terakkili Öğrencilerin Masalları “Güldüren Eldivenim Masal Kitabı”nda

464

Her iki yerleşkemizden gönüllü ortaokul 7. sınıf öğrencilerimiz, ciddi hastalıklar ve travmalar sebebiyle uzun süre hastanede kalan çocuklarla buluşması için masallar yazdı.

Gülmek İyileştirir Derneği ile iş birliğiyle Kasım ayında gerçekleşen bu proje kapsamında öğrencilerimiz, öncelikle muayene eldivenleriyle oluşturdukları kendi masal karakterlerini yarattılar. Daha sonra derneğin eğitmeniyle masal atölyesine katılarak masal yazmanın inceliklerini öğrendiler. Yazdıkları masallar, derneğin psikoloğu ve çocuk hakları uzmanı onayından geçerek “Güldüren Eldivenim Masal Kitabı”na girmeye hak kazandı. Ocak ayında, Avrupa Birliğinin desteğiyle 1500 adet basılan “Güldüren Eldivenim Masal Kitabı” gülmeye ihtiyacı olan minik savaşçılarla buluşmaya hazır hâle geldi.

Kitapta masalları yayınlanan öğrencilerimiz:

Levent Yerleşkemizden Eda Keskin (7E), Duru Yüksel (7H), Öykü Çeber (7H), Elif Eski (7D), Lidya Şahinoğlu (7D), Zeynep Su Uyar (7I); Tepeören Yerleşkemizden Defne San (7B), Yasemin Özbay (7C), Egemen Ertan (7C), Aral Doğan (7B), Bahar Bastıyalı (7A) ve Nehir Aytaç  (7B).