Terakkili Öğrenciler Prof. Dr. Turgut Tarhanlı’yla Buluştu

2469

Levent Yerleşkemizden ortaokul 8. sınıf ve lise 11. sınıf öğrencilerimiz, 13 Aralık Çarşamba günü Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Turgut Tarhanlı’yla Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de “İnsan Hakları ve Demokrasi” üzerine söyleşti.

Ortaokul Türkçe Bölümümüz, “İnsan Haklarını Selamlayan Öyküler ve Şiirler – Özgürlük” adlı kitaptaki kavramlardan yola çıkarak her yıl hazırladıkları Dünya İnsan Hakları Günü söyleşileriyle değerli konukları öğrencilerimizle buluşturuyor. Dünya İnsan Hakları Günü söyleşisinin, bu sene Lise Sosyal Bilimler Bölümümüzün de katkılarıyla beşincisi gerçekleşti.

le buluşturuyor. Dünya İnsan Hakları Günü söyleşisinin, bu sene Lise Sosyal Bilimler Bölümümüzün de katkılarıyla beşincisi gerçekleşti.Tarhanlı söyleşisinde “insan hakları”nı; “demokrasi, birlikte yaşam, adalet, hoşgörü, dayanışma, özgürlük, farklılıklara saygı” gibi kavramlar üzerinden görünür kıldı. Söyleşinin ardından 8. sınıf öğrencilerimiz “insan hakları”na ilişkin düşüncelerini; “Benim için özgürlük…” , “Benim için eşitlik…” , “Benim için adalet…” , “Benim için insan hakları…” ile başlayan cümlelerle ifade ederek hazırladıkları “İnsan Hakları Vazgeçilmezdir” başlıklı kat panosunda sergiledi.