Terakkililer Meslek Gözlem Programı Sertifikalarını Aldı

2504

Bu yıl sömestr dönemlerinde Meslek Gözlem Programımızı tamamlayan her iki yerleşkemizden lise ve fen lisesi öğrencilerimiz, 14 – 17 Şubat tarihlerinde düzenlenen törenlerde Okul Müdürlerimiz Necdet Beken ve Ferhat Duçe’den sertifikalarını aldı.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin kariyer çalışmaları kapsamında düzenlediği Meslek Gözlem Programı’na katılan 69 öğrencimiz; Biyoloji, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Tıp, Genetik, Mimarlık, Diş Hekimliği, Yazılım, Hukuk, Psikoloji, Satış-Pazarlama, Reklamcılık ve Sinema Televizyon alanlarında gözlemlerini yaptı. Sömestr sonrası gerçekleşen sertifika töreninde öğrencilerimiz, kendi deneyimlerini paylaşıp arkadaşlarından farklı meslek gözlem detaylarını dinleme fırsatı buldu.

2004 yılından bu yana lisemizde yürütülen ve bugüne dek yaklaşık 863 öğrencimizin yer aldığı “Meslek Gözlem Programı”, 2016 – 2017 Öğretim yılı yaz döneminde de öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda planlanacak.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, yaz tatili döneminde Meslek Gözlemi Programımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz için nisan ayında bilgilendirme yapacak.