Terakkili Gençler Türk Telekom Dijital Pazarlama Müdürü Didem Tüzün Dülger’le Buluştu

2556

Levent Yerleşkemizden 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, 21. Kariyer Günlerimiz kapsamında 25 Ekim Çarşamba günü Türk Telekom firmasının Dijital Pazarlama Müdürü Didem Tüzün Dülger’le bir araya geldi. Dülger, öğrencilerimize “Uluslararası İlişkiler” bölümü hakkında bilgi verdi. Mesleğin çalışma alanları ve kariyer koşullarından bahsetti.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimizin düzenlediği etkinlikte Dülger; bu bölümü seçme süreci, lisans eğitiminde aldığı dersler, kendi bölümü ve siyasal bilgiler ile hukuk bölümlerinin benzerlik ve farklılıklarını anlattı. Kendi üniversite hayatıyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Öğrencilerimize, üniversitelerinin kulüplerinden faydalanmalarını önerdi. Lisans öğrencisiyken yapacakları stajların önemli olduğunu söyleyerek, stajın iş hayatlarına sağlayacağı katkıya değindi. Bireysel kariyer planlamasının karşısına çıkan olanaklarla nasıl farklılaştığını açıkladı.

Yapılan bir araştırmada gelecek 30 yıl içinde kişilerin kariyer planlamalarında birçok kez değişiklik yapacağını ancak bu alanlardan 4 ya da 5 tanesinin henüz kimse tarafından bilinmediği bilgisini paylaştı. Seçimlerin zaman içinde değişebileceğini, lisans ve yüksek lisans süreçlerinde de bu seçimlerin ve kararların farklılaşabileceğini hatta iş yaşamında bile farklı kariyer planlamalarına yönelebileceklerini vurguladı.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için her yıl Kariyer Günleri gerçekleştiriyor. Bu sene ki diğer 21. Kariyer Günleri etkinlikleri; “Başarı Öyküleri”, “Rektörler, Üniversite Adayları ile Buluşuyor”, “Dekanlarla Buluşma: Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Terakki’de: Tadımlık Dersler”, “Üniversite Gezileri”, “Sunny ve BAU Apply Tanıtımı”, “Ders Seçim Konferansı”, “Meslek Gözlem Çalışmaları” ve “Tercih Konferansı”.