Terakkili Bilişimciler Öğrencilerimizle Buluştu

2801

Mezunlarımız, 5 Mayıs Cuma günü “Terakkili Bilişimciler Girişimcilik Hikayelerini Paylaşıyor” panelinde Levent Yerleşkemizden lise 9. sınıf öğrencilerimizle Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de bir araya geldi. Bilişim Teknolojileri Bölümümüz ile Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin “Bilişim ve İnternet Haftası” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği panelde konuşmacı olarak yer alan mezunlarımız; Samsung Türkiye İş Geliştirme Müdürü Cem Çerçioğlu, 3 Dörtgen kurucu ortağı Furkan Bakır ve Atölye İstanbul’dan Suat Batuhan Esirger’di.

Bilişim Teknolojileri Bölüm Başkanımız Murat Özkan’ın moderatörlüğünü üstlendiği panelde Terakkili mezunlar, öncelikle bu sektörde hangi alanlarda çalıştıklarını, aldıkları görevleri ve neden çalışmak için bilişim sektörünü tercih ettiklerini anlattı. Ardından, okul yaşamları sırasında bu alana yönelik ne gibi çalışmalar yaptıklarından bahsettiler.

Öğrencilerimize şimdiden yenilikleri takip etmeye başlamaları gerektiğini ve her zaman değişime açık olmalarını tavsiye etti. Mesleki tercihlerinde olumlu ya da olumsuz olarak ailelerinin etkisini ve bu tercihlerini etkileyen faktörleri yaşadıkları deneyimleri paylaşarak anlattılar.

Panelin devamında mezunlarımız, teknolojinin bilinen meslekleri nasıl değiştirdiği konusunu ele aldı. İş hayatlarındaki tecrübeleri ışığında görüşlerini paylaştılar. Öğrencilerimize meslek seçimlerinde nelere dikkat etmeleri konusunda önerilerde bulunan mezunlarımız, dünyanın son yıllarda çok hızlı bir değişim sürecine girdiği ve bu değişimin devam edeceğini vurguladılar. Öğrencilerimize açık görüşlü olmalarını tavsiye ettiler.

Panelin sonunda ise mezunlarımız öğrencilerimizin sorularını cevapladı. Teknolojinin bu hızlı değişiminin Bilişimcileri korkutup korkutmadığını merak eden öğrencilerimize mezunlarımız, “Hazır olun ve değişimden korkmayın.” mesajını verdi.