Terakki’de 2. Tiyatro Kampı Gerçekleşti

2473

Tepeören Yerleşkemizde ilkokul ve ortaokul tiyatro kulüplerinde faaliyet gösteren öğrencilerimiz, 4 – 5 Ekim tarihlerinde Tiyatro Kulübü öğretmenlerimizin yürütücülüğünde bir Tiyatro Kampı gerçekleştirdiler.

Bu iki gün boyunca zamanlarının çoğunu tiyatro çalışması ile geçiren öğrencilerimiz geceyi de okulda, sınıflara yerleştirdikleri uyku tulumlarında geçirdiler. Yaklaşık 25 öğrencinin katılımıyla bu sene ikincisi düzenlenen kampta “Terakki Oyuncuları” çatısı altında çalışmalarını sürdüren öğrencilerimiz, “Tiyatro nedir?” sorusu üzerine tartışma, Charlie Chaplin’in “City Lights (Şehir Işıkları)” adlı filmi üzerinden sahnede beden kullanımı üzerine konuşma, ses ve beden egzersizleri yapma şansını buldular. Doğaçlamalar üzerinden sahne eskizleri çıkarıp bunlar üzerine tartıştılar. Böylece yıl içerisinde yürütecekleri çalışmalar için enerji ve moral depolama şansı elde ettiler.

Kampın ardından bazı öğrencilerimiz görüşlerini şu şekilde şekilde dile getirdiler:

“Ben bu kamptan çok keyif aldım. Bence çok güzel bir deneyimdi. Bir daha bu kampa gelecek olsam bu sefer dışarıda çadırlarda kalmak isterdim. Yaptığımız etkinlikler bence eğlenceliydi.” (Irmak Somer 7B)

“Bence kamp çok güzeldi ve eğlenceliydi. En sevdiğim çalışma kendi oyunumuzu tasarlamamızdı.” (Ceylin Suiçmez 6A)

“Bence tiyatro kampı güzel geçti. Tiyatroyu ayrıca çok sevdiğimden ben çok eğlendim. Bir problem varsa o da cumartesi günü çok yorgun olmamızdı. Heyecandan, sıcaktan veya farklı nedenlerden dolayı uyuyamadık. Ayrıca inşallah seneye dışarıda kalırız. Her şey için çok teşekkürler. Bana göre en keyifli anlar geceyi birlikte geçirdiğimiz ve kendi tiyatro oyunumuzu yazdığımız anlardı.” (Zeynep Bahçekapılı 7A)

“Tiyatro kampı güzeldi. En çok geceyi arkadaşlarımla birlikte geçirmekten hoşlandım. Bizi daha erken oadalarımıza gönderebilirlerdi. Doğaçlama kısmı çok eğlenceliydi. Yemekler güzledi. Daha fazla gece kalabilirdik. Örn. 2 gece, 3 gece. Yazın çadırlarda kalmak daha keyifli olabilir.” (Nehir Karaduman 7B)

“Tiyatro etkinlikleri güzeldi ama süreler çok uzundu. Bir de hocalarımızın yaptığı sunumlar biraz uzundu. Sahne üzerinde olmak daha keyifliydi.”  (Gülce Bakırcı 6C)

“Yaklaşık 2 gün süren tiyatro kampında çok eğlendim. Bir dahaki sene tiyatro kampının süresinin artmasını istiyorum. Ayrıca konferansta yapılan sunumların azaltılıp, çalışmaların artmasını diliyorum. Bu 2 gün boyunca ilk defa böyle bir deneyim yaşadım ve çok mutluyum.” (Selin Zeynep Güneri 7B)