Terakkililerin Almanya ve Almanca Kutlama Haftası

2770

Her iki yerleşkemizde ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz ile tüm ortaokul öğrencilerimiz, 3 Ekim Almanya mili gününde Almanya eyaletleri hakkında bilgi edinerek, öğrendikleri 2. yabancı dilin coğrafi ve kültürel niteliklerini tanıdı.

Ayrıca, 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında başlayan, Almanya’daki Schulzentrum West okuluyla Almanca “Mein Brieffreund (Mektup Arkadaşım)” projesi çerçevesinde öğrencilerimize arkadaşlarından gelen mektuplar panolarımızda sergilendi.

Ortaokul 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, eyaletlerle ilgili yaptıkları araştırmaları sunumlarında anlatarak tüm arkadaşlarını bilgilendirdiler. Bu sunumlarda o bölgeye ait özel yemekler, yöresel kıyafetler ve coğrafi bilgileri paylaştılar. Yapılan bu çalışmayla 2. yabancı dili Almanca olan öğrencilerimiz; öğrendikleri dilin kültürünü, geleneğini, coğrafi konumunu ve Almanya’nın gelişmiş olduğu sektörleri daha ayrıntılı öğrenmiş oldu.

Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıflarımıza yönelik öğlen teneffüsünde Alman eyaletleriyle ilgili bir QR Code (Karekod) yarışması gerçekleşti. Öğrencilerimiz ortaokul binasına yerleştirilen kodları takip etti ve cevapları bulan ilk 5 öğrenciyle Almanca okuma kitapları hediye edildi.

Son olarak ortaokul binasında sınıf içi yapılan çalışmalar ve öğrencilerimizin kendi evlerinden getirdikleri Almanya’nın sembolleri ve eşyaları, ortaokul binamızda kurulan stantlarda ve panolarda yer aldı.