Team TERAKKİ, Shell Eco 2013 Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

2655

Uluslararası enerji verimliliği yarışması Shell Eco-marathon’a 9. kez katılmak üzere hazırlıklarını sürdüren okulumuz Shell Eco takımı “Team TERAKKİ”, Mayıs ayının ortasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde yapılacak olan Shell Eco-marathon Europe 2013’ün İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’inde 24 Kasım’da yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.

Team TERAKKİ’deki öğrenci ve öğretmenler, Türkiye’den katılacak diğer takımlarla birlikte Shell Eco-marathon Europe Teknik Lideri Gilles Vanier ve Medya Sorumlusu Petr Sindler’dan yarışmayla ilgili teknik bilgi aldı. Yarışmada değişen kurallar ve zaman çizelgesi üzerine daha çok odaklanılan toplantıda, sunumlardan sonra akıllara takılan sorulara cevap arandı. Toplantı sırasında Türk takımları birbirleriyle bilgi alış-verişinde bulunma fırsatı da buldu. Tecrübeli takımlar yeni takımlara bilgi ve tecrübelerini aktararak destek verdiler.

Toplantıdan sonra yurtdışından gelen konuşmacılarla bir araya gelip sohbet eden Team TERAKKİ, yarışmayla ilgili özel sorularını sorma fırsatı buldu. Toplantıya katılanlara dağıtılan Shell Türkiye (Shell & Turcas) kurumsal tanıtım kitapçığında Team TERAKKİ yarış aracının yarış sırasında pistteki fotoğrafının yer alması öğrencilerimizi sevindirdi.