Team TERAKKİ, BÜMED’de Başarı Plaketi Aldı

2579

Shell’in gençleri geleceğin yakıt alternatifleriyle çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için her yıl gerçekleştirdiği ve bu yıl Rotterdam’da düzenlenen Shell Eco-marathon’a Türkiye’nin 7 şehrindeki lise ve üniversitelerden 13 takım katıldı. Ekipler, en az enerjiyle en uzun mesafeyi katetmek için yarıştı.

24 ülkeden 183 öğrenci takımı arasında Türkiye’yi başarıyla temsil eden üniversite takımları ve Team TERAKKİ, 4 Temmuz’da Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Tesisleri (BÜMED) Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde ekiplere destek veren kuruluşlar ve basın mensuplarıyla bir kutlamada bir araya geldi.

Türkiye’nin önde gelen 12 üniversite takımı ile birlikte yarışan tek lise takımı Team TERAKKİ, başarı plaketi aldı.

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem ve Türk ekiplerin lojistik sponsorluğunu üstlenen Alışan Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alışan, takımımız adına plaketi pilotumuz Fen Lisesi öğrencilerimizden Yiğit Kalpaklı’ya verdi.

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, takımımıza plaketini verirken Team TERAKKİ’nin ülkemizi tek lise takımı olarak başarıyla temsil ettiğini, yarışmaya en çok katılan Türk takımı olduğunu ve gelecek yıl 10. kez katılacağından bahsetti.

Davette okulumuzun aracı ile birlikte Yıldız Teknik Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesinin araçları sergilendi. Yeni aracımızı yakından inceleyen Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem ve Alışan Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alışan, üniversiteler arasında yarışan tek lise takımı olan Team TERAKKİ’yi çalışmalarından dolayı kutladı.