Sözcüklerle Dans 21. Şiir Festivalimiz “Kaos” Temasıyla Gerçekleşiyor

1805

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün İstanbul ili lise ve diğer okullardaki gençlerin şiir algılarını ve sevgilerini geliştirmek, onları şiir yazmaya ve okumaya teşvik etmek, şiirle hayatları arasında bir bağ kurmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği Sözcüklerle Dans Şiir Festivali’nin 21.sini bu yıl “Kaos” temasıyla düzenliyor.

21. Şiir Festivalimizin bünyesinde tematik koşullu Terakki Lisesi ve Liseler Arası Şiir Yarışması için öğrencilerin gönderecekleri şiirlerin teslim edilmesi gereken tarih aralığı, 25 Şubat – 5 Mart 2021.(Başvuru adresi: Terakki Vakfı Okulları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Dilekoz@terakki.org.tr)

Gönderilen bu şiirler ise seçici kurulda yer alan, şiir sanatı konusunda uzman isimler Altay Öktem, A. Ertan Mısırlı, Cenk Gündoğdu, Turgay Fişekçi ve Elif Sofya tarafından değerlendirilecek.

Yarışmaya başvuran tüm eserler arasında seçici kurulumuz, ilk üçe giren öğrencilerimize ödüller verecek. Ayrıca her yıl olduğu gibi Terakki Vakfı tarafından yarışmaya katılan öğrencilerin şiirleri kitap halinde basılacak ve tüm katılımcılara dağıtılacak.

Bunların yanı sıra, yarışmaya katılan öğrencilerin arasından istekli olan ve zamanında başvuruda bulunan bir grup öğrenci ile 11 – 12 Mart 2021 tarihlerinde bir şiir atölyesi programı yapılacak.

Ödül Töreni ise 15 Mart 2021 tarihinde Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşecek.

 

PROGRAM

Konu : “Terakki Vakfı Okulları 21. Şiir Festivali 2021”

Tema : “Kaos”

Ödül Töreni Tarih: 15.03.2021

Yer: Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1

Eserlerin Teslim Edilmesi Gereken Tarih : 25.02 2021 – 05.03.2021

Atölye Tarihi: 11-12 Mart

Başvuru Adresi: Terakki Vakfı Okulları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Dilekoz@terakki.org.tr