Öğrencilerimiz Yunuslar İçin Kampanya Başlattı

2117

Eyüp’teki yunus parkının kapatılması için İBB’ye dilekçe yazan öğrencilerimiz, mektuplarını da yunus çizimleriyle renklendirdi. 4 Ekim Hayvanları Koruma Haftası’nda düzenlenen “Dostlarımız” projesinde Yaratıcı Drama Öğretmenlerimiz, “Flipper’ı Kurtarmak” belgeselini öğrencilerimize izletti.

Öğretmenlerimizden projenin yaratıcısı Hafize Güner, bu belgeseli izledikten hemen sonra öğrencilerimizin okulda büyük bir imza kampanyası başlatarak yunuslara destek olmak istediklerini söyledi. Öğretmenlerimiz de, Kaş Yunus Parkı’nın ruhsat almasına engel olmaya ve Yunuslara Özgürlük Platformu’nun web sitesindeki imza metnini kullanmaya karar verdi.

İmza kampanyasında öğrencilerimize rehberlik eden Burçak Güney ise, “Çocuklar hepimizden daha duyarlılar; empati kurabiliyor, kendilerini tutsak yunusların yerine koyabiliyorlar. Öğrencilerimiz, onlardan gizlenen gerçekleri öğrendikten sonra acı çeken, doğal yaşam ortamlarından ve ailelerinden koparılan hayvanları izlemek istemiyorlar. Biz öğretmenler olarak, özgürlüğe inanan ve insanlarla birlikte diğer canlıların da hakkını savunabilen bireyler yetiştirmenin öneminin farkındayız” dedi.

4. Sınıf öğrencilerimiz, 2011’in Koruma Haftası etkinliklerinde yaratıcı drama öğretmenlerimizin önderliğinde bir yürüyüş düzenleyerek aralarından “yunus elçileri”ni seçmiş ve alt sınıflardaki öğrencilerimizi bilgilendirmek için de kendi çizimleri ve el yazılarıyla renkli pankartlar hazırlamışlardı.

Öğrencilerimizin, Yunuslara Özgürlük Platformu’nun ‘Yunus Parkları Kapatılsın’ adlı Facebook sayfasında fotoğraflarını paylaştığı pankartlar ise “Yunuslar bizim oyuncağımız değil” ve “Biz yunusları severiz, özgürlüklerini isteriz” sloganları ile doluydu.

Kampanya basında da yer aldı.

www.hurriyet.com.tr

www.haberler.com

www.dunya.com

www.turizmhaberleri.com

www.yunuslaraozgurluk.com