Öğrencilerimiz “Feel the Music of Europe” için İspanya’daydı

2171

“Feel the Music of Europe” adlı Comenius projemizin 3. ziyaretini uluslararası projeler koordinatörümüz Yeşim Irmak Bozkurt, müdür yardımcımız Şafak Ucur, İngilizce öğretmenlerimiz Asuman Bozçetin, Eda Temiz ve müzik öğretmenimiz Fatma Diler Pekkan ve lise öğrencilerimiz Ayşe Bahçıvan, Kerem Duru, Buse Sarpkaya, Mert Yerlikaya, Nasuh Ege Açıkgöz, Cemre Su Arvas, İlayda Güler, Zehra Melis Sözer, Başak Toz, Begüm Şekercan, Can Kazaz, Elif Olkun, Meltem Doğa Koray ve İlayda Veyisoğlu ile İspanya’nın Almansa şehrindeki Conservatorio Profesional de Música Jerónimo Meseguer’in ev sahipliğinde 25-29 Kasım tarihleirnde gerçekleştirdiler.

Her ülkenin kendi geleneksel parçalarından birini hazırlayıp, müzik, dans ve işaret diliyle sunması gerektiği gösteride, Comenius projesi öğrencilerimiz “Katibim” parçasıyla 28 Kasım’da  İspanya Union Musical Almansa’da sahneye çıktılar. İspanya Ulusal Ajansı temsilcisinin, velilerin, öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı gösteride Türk grubu’nun darbuka solo ile başlayan “Katibim” parçası izleyicilerin beğenisini topladı.

Tüm öğretmen ve öğrenciler proje tarihleri süresince İspanya’da yapılan gezilere, etkinliklere katıldılar; proje çalışmalarını devam ettirdiler. Belediye binasında “Hoşgeldiniz” resepsiyonuna katıldılar. Tarihi Almansa Kalesi, Pertini ayakkabı fabrikasını, Bodegas Piqueras şarap fabrikasını, Principe Felipe Fen Müzesi’ni, Multisport alanını gezdiler. Oceanografic turu, Cofrentes nehir turu yaptılar.

Tüm gezi boyunca öğrencilerimiz, Hollandalı, Çek ve İspanyol öğrenci ve öğretmenlerle iletişim kurarak değişik kültür ve kişileri tanıma ve paylaşımda bulunma fırsatı buldular. “Feel the Music” adlı Comenius Projesinin final toplantısına 27-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında okulumuz ev sahipliği yapacak.