Müzik Merkezimiz Uluslararası Standartlarda Eğitim Veriyor

2172

Uzun yıllardır Yaygın Eğitim çerçevesinde eğitim veren Müzik Merkezimiz, kasım ayı sonunda “London College of Music-University of West London” müzik eğitim programının yetkili eğitim ve sınav merkezi oldu.

Türkiye’deki müzik eğitim sistemini standartlaştırmak için uygulamaya geçen University of West London’ın organize ettiği “London College of Music” müzik müfredat programları, yüzyılı aşkın süredir İngiltere ve yurt dışında çeşitli seviyeler için müzik, tiyatro ve iletişim dallarında sınavlar düzenliyor.

Yaptığımız anlaşmayla London College of Music’in Türkiye Koordinatörü olan “Pera Güzel Sanatlar” tarafından yetkili eğitim ve sınav merkezi ünvanı alan  Yaygın Eğitim Müzik Merkezimiz, öğrencilerimizin seçtikleri alanlarda uluslararası kalite ve eğitim standartlarına uygun müzik eğitim metodlarının alınmasını ve bu eğitimin her seviyede belgelendirilmesini sağlayacak.

Yaygın Eğitim Müzik Merkezimizde eğitim alan öğrencilerimizin müzik eğitimlerini uluslararası standartlara ulaştırarak tüm dünyada geçerli olan derece ve diploma  seviye sınavları ve belgeleriyle akreditasyon kriterlerine uygun bir eğitim fırsatı sunacağız.